W finałową fazę wchodzą prace nad uruchomieniem w Ostrowcu Świętokrzyskim Terenowego Punku Paszportowego w Urzędzie Miasta.
- Zakończył się już nabór dwóch pracowników. W obecnej chwili trwają szkolenia, które mają na celu przygotowanie pracowników do samodzielnej obsługi interesantów- mówi nam Angelina Kosiek, rzecznik prasowy wojewody świętokrzyskiego. Ponadto Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych dostarczyła już sprzęt, obecnie trwają prace techniczne.
Punkt ów – zlokalizowany na parterze magistratu jako część Biura Obsługi Interesanta – będzie obsługiwał mieszkańców naszego miasta i sąsiednich powiatów, którzy do tej pory musieli w tym celu jeździć do Kielc. Uruchomienie punktu planowane jest w najbliższym czasie, nieoficjalnie pada jeden z czerwcowych terminów, a system kolejkowy, który został uruchomiony, pozwoli zapewnić płynną i uporządkowaną obsługę już od pierwszych dni jego funkcjonowania.
Jak słyszymy Urząd Miasta dostosował już pomieszczenia w Biurze Obsługi Interesanta. Zostały zakupione meble oraz sprzęt komputerowy, który został już podłączony i zainstalowany.
- Chciałbym podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się proces utworzenia puntu paszportowego w naszym mieście – mówił o przedsięwzięciu podczas marcowej konferencji w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Artur Łakomiec. Szczególne podziękowania ze inicjatywę i aktywność należą się posłowi Arturowi Gieradzie. Nas cieszy, że niejako urząd centralny uruchamia w naszym mieście swój oddział i jest to dla nas, jako Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim duża nobilitacja.
Bezrobotny15:21, 27.05.2025
Witam i mam pytanie?
Gdzie ukazało się ogłoszenie o naborze na te 2 stanowiska?
Bo chciałem aplikować.
Dzień Dziecka będzie trwał dwa dni
Niech się święci 1 czerwca hahahahha❤️
Marysia
06:12, 2025-05-28
Ostrzeżenie pierwszego stopnia dla miejscowości Ostrowi
Te wasze prognozy jakoś słabo się sprawdzają
Marysia
06:10, 2025-05-28
Nasze piłkarki pomału mogą świętować awans!
Dziewczyny oby to nie był awans na rok!
Marysia
06:10, 2025-05-28
Plebiscyt Uczeń Roku. Poznaj sylwetki kandydatów
Oddam głos na Błażeja Stępnia
Marysia
06:09, 2025-05-28