Zamknij

Srebro i dwa brązy taekwondoków

20:51, 26.10.2016 Redakcja Gazety Ostrowieckiej Aktualizacja: 06:29, 27.10.2016
Skomentuj

W Krynicy Zdrój odbyła się kolejna edycja zawodów rankingowych PZTO w Taekwondo Olimpijskim - Małopolska Cup 2016.

Na krynickich matach stawiło się 275 zawodników w kategoriach kadeta i juniora z 44 klubów z Polski, Słowacji i Białorusi, w tym pięciu reprezentantów Ostrowieckiego Stowarzyszenia Taekwondo Olimpijskiego. Start naszych reprezentantów zaliczyć należy do udanych, gdyż przywieźli do Ostrowca srebrny i dwa brązowe medale.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje Jakub Pater, który przed czasem wygrał swoją walkę półfinałową. W finale spotkał się z aktualnym mistrzem Polski i mimo bardzo dobrej postawy ostatecznie zajął drugie miejsce. Równie dobrze spisał się Filip Jabłoński, który w dobrym stylu w ćwierćfinale pokonał przeciwnika z Ciechanowa. W półfinale zawodnik z Poznania okazał się mocniejszy i Filip ostatecznie wywalczył brązowy medal. Drugi brąz dla OSTO przypadł Patrykowi Lipcowi w najcięższej kategorii wagowej.

Barwy OSTO reprezentowali również Piotr Ćwikła i Jakub Sieroń, którzy tym razem w losowaniu trafili na bardzo mocnych przeciwników i wywieźli z Krynicy doświadczenie.

29 października będziemy gospodarzem Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików i Mistrzostw Ostrowca Św. Dzieci i Kadetów, nad którymi patronat objął prezydent Jarosław Górczyński. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków sportu do kibicowania naszym reprezentantom, a chętnych do treningu w Klubie OSTO na zajęcia w PSP Nr 7 na os. Pułanki. Klub proponuje zajęcia w różnych grupach wiekowych i o różnym stopniu zaawansowania. Szczegółowe informacje pod nr tel. 50481088.