Wokalistki na ostrowieckich Zaduszkach Jazzowych (zdjęcia, wideo)

Kinga Głyk Trio i Marzena Ślusarska – to wykonawczynie, które zobaczymy i usłyszymy podczas XVIII Zaduszek Jazzowych w Hotelu Accademia.
Imprezę zaplanowano na 12 listopada br. godz.19. Bilety w cenie 40 zł można już rezerwować w MCK.

kinga-glyk-fot-rafal-korzen
fot. Rafał Korzeń

Co do jednej z gwiazd imprezy, Kingi Głyk, to jest ona uzdolnioną basistką zdobywającą popularność w sieci. Filmiki nagrywane przez 19-latkę oglądane są przez miliony osób, a sama artystka koncertuje w Polsce i na świecie w towarzystwie popularnych muzyków.
Kinga Głyk ma 19 lat, a za sobą ponad 100 koncertów w całym kraju i za granicą. Gra z wybitnymi muzykami polskiej sceny muzycznej. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku 12 lat grając w rodzinnym GŁYK P.I.K TRIO ze swoim tatą Irkiem (znanym wibrafonistą i perkusistą) i bratem Patrykiem (perkusja).
Mimo młodego wieku grała już z wieloma świetnymi muzykami takimi jak: Jnr Robinson, Bernard Maseli, Ruth Waldron, Natalia Niemen, Apostolis Anthimos, Leszek Winder, Paweł Tomaszewski, Grzegorz Kapołka, Joachim Mencel, Arek Skolik, Mateusz Otremba (Mate.o), Marek Dykta czy Piotr Wyleżoł.
Dzisiaj Kinga Głyk uważana jest za najlepsza polską basistkę młodego pokolenia i wschodzącą gwiazdę muzyki jazzowo ?bluesowej.
W marcu 2015 roku wydała swój debiutancki album ?Rejestracja? nagrany m.in. z Natalią Niemen, Joachimem Menclem, Juniorem Robinsonem czy Jorgosem Skoliasem.
Płyta otrzymała bardzo dobre recenzję od m. in.: Radiowej Trójki, Magazynu ?Jazz Forum? i ?Twój Blues?. Utwory z debiutanckiego albumu można usłyszeć m.in w Programie 2 Polskiego Radia w audycji ?Puls Jazzu?.

Na płycie znalazła się autorska kompozycja Kingi, ale także znane utwory innych kompozytorów w znakomitych aranżacjach. Na szczególną uwagę zasługuje m.in. interpretacja utworu Boba Dylana ?Gotta Serve Somebody?w którym zaśpiewał Jorgos Skolias czy świetnie zaaranżowany utworów Czesława Niemena ? ?Doloniedola?. Całość kompozycji podkreślają doskonale pulsujące partie gitary basowej.
W ankiecie JAZZ TOP i BLUES TOP została nominowana w kategoriach: ?NOWA NADZIEJA? , ?GITARA BASOWA? oraz ?ODKRYCIE ROKU?
W lutym 2016 roku Kinga nagrała swoją drugą autorską CD LIVE ?Happy Birthday?. Album ten został zarejestrowany na koncercie w Teatrze Ziemi Rybnickiej. W nagraniach wzięli udział wybitni artyści: Paweł Tomaszewski, Andrzej Gondek, Kuba Gwardecki oraz Ireneusz Głyk.

marzena

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Marzena Ślusarska swoją przygodę z jazzem rozpoczęła  się  od  sukcesu  na  Międzynarodowych  Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu.   Koncertowała m.in. na Pomorskiej Jesieni Jazzowej,  Jazz  Jamboree – Poljazz Festival, Festiwalu Standardów Jazzowych, poza granicami kraju, a także w owianych legendą warszawskich klubach: ?Hybrydy? i ?Tygmont? oraz krakowskiej ?Piwnicy pod Baranami?.  Improwizując  na  bazie  swingowych  i  be – bopowych  standardów,  współpracuje z czołowymi polskimi muzykami i zespołami jazzowymi, przede wszystkim z Bogdanem Hołownią – pianistą,  aranżerem,  zdobywcą  nagrody  ?Fryderyka?. Ma w  dorobku  trzy płyty: ?The  9 – th of November? z kwintetem Kazimierza Jonkisza, ?Kolędy? opracowane przez Pawła Perlioskiego, a nagrane z kwintetem K. Jonkisza oraz ?Floating on Silence? w duecie z Bogdanem Hołownią.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *