Zamknij
,
„Kiedy słoń widzi swoją siostrę i nawołuje ją, by nawiązać kontakt, lub gdy papuga widzi drugą papugę i chce się do niej zbliżyć, kieruje nią pewne poczucie więzi. Słowo, którym określamy uczucie skłaniające nas do poszukiwania bliskości, to «miłość» (…)
,
W lutową noc 2007 roku spokojna wieś Uboże staje się sceną brutalnego morderstwa. Młoda kobieta, z kartką zapisaną wersetami z hymnu sybiraków w dłoni, zostaje znaleziona martwa pod domem komisarza Rafała Hanzy i jego siostry Wiktorii. Skonfliktowane rodzeństwo, zmuszone do współpracy, wraca do miejsca, które skrywa mroczne sekrety.
,
„Czas płynie, jestem coraz bliżej śmierci” – brzmi jedno z pierwszych zdań tej niezwykłej książki. Jej autor, dziewięćdziesięcioletni ks. Adam Boniecki, żegnając się ze światem, jednocześnie zostawia mu ostatnie przesłanie.
,
„Obejrzał się za siebie. Nikt oprócz niego nic nie zauważył. Goście siedzieli przy stołach, dwie pary wolno tańczyły. Jedni i drudzy wyglądali, jakby już także pomarli. Wesele żywych trupów, pomyślał. A on jest jednym z nich”.
,
„Stoi na stacji lokomotywa, Ciężka, ogromna i pot z niej spływa…” Chyba wszyscy znamy ten wiersz. A co wiemy o jego autorze? Poznajcie Juliana Tuwima – chłopca, który uwielbiał jaszczurki i eksperymenty, ale najbardziej kochał słowa. I tak jak dzieci często budują najdziwniejsze maszyny ze śrubek, sprężynek lub klocków, tak Julek bawił się wyrazami, tworząc z nich niecodzienne konstrukcje. A że czasami niedorzeczne i może trochę… bzdurne? W tym tkwi największa radość!
,
Historia o wielkiej miłości, niespodziewanych sojuszach i fali okrucieństw, która zalała Europę.Jest sierpień 1939 roku, nad Polskę nieuchronnie zbliża się widmo wojny. Życie dwóch braci zmienia się z dnia na dzień, kiedy staje się jasne, że świat, jaki dotychczas znali, chyli się ku upadkowi.
,
Zapraszamy na promocję książki rektora Akademii Nauk Społecznych im. J.Gołuchowskiego dra Pawła Gotowieckiego pt. Solidarność „Czerwonego” Ostrowca. Studium konfliktu społeczno-politycznego 1980-1990.
3
,
Gmina Ostrowiec Świętokrzyski chce przygotować publikację o ośrodku Gutwin. Projekt ma na celu zgromadzenie i udokumentowanie historii tego wyjątkowego miejsca, będącego od lat jednym z symboli miasta. W inicjatywie uczestniczą eksperci, mieszkańcy oraz lokalne instytucje, a jej realizacja zapowiada nie tylko powrót do wspomnień, ale także budowanie nowej wizji przyszłości Gutwinu.
,
W najbliższą sobotę 12.10.2024 roku o godz. 20.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza na Noc Bibliotek. Obowiązują zapisy.
,
Klub Literacki „Aspekt” świętował 35-lecie swojego istnienia. Uroczystość odbyła się w gościnnych wnętrzach Miejskiej Biblioteki Publicznej, a jej otwarcia dokonał gospodarz obiektu Paweł Górniak, dyrektor Miejskiej Biblioteki, która współpracuje z Klubem Literackim „Aspekt”.
,
Aneta Halik wychowywała się w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jest absolwentką popularnego „Ekonomika”. Dziś mieszka w Kielcach, jest mediatorem oświatowym i sądowym. W październiku ukaże się jej debiutancka książka, kryminał „Gdy gaśnie uśmiech”.
,
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza
,
Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza na wspólne czytanie Kordiana Juliusza Słowackiego.
,
Niebawem promocji doczeka się najnowsza książka Wojciech Königsberga „Pułkownik "Ponury. Biografia cichociemnego Jana Piwnika”, której – mimo iż pozycja jest już w sprzedaży - premierę zaplanowano na 14 czerwca podczas corocznych uroczystości na Wykusie.
,
Rybak dalekomorski, magister fizyki, doktor informatyki i doktor habilitowany chemii, a nade wszystko autor książkowych bestsellerów- Janusz Leon Wiśniewski był gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowcu Świętokrzyskim.