9 zwycięstwo ligowe piłkarzy KSZO (zdjęcia)

III liga. Grupa IV. KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski ? Wierna Małogoszcz 2:0 (0:0).

1:0 – Michał Stachurski, 61 min.;

2:0 – Jakub Kapsa, 82 min.

KSZO: Wierzgacz – Stachurski, Pietrasiak, Łatkowski, Persona (88.Ferens) ? Bełczowski (46. P. Cheba), Burzyński (90. Mężyk), Podstolak, Gil ? Jamróz, Michał Grunt (58. Kapsa). Trener: Tadeusz Krawiec.

Wierna: Marzec ? Malinowski, Michał Kołodziejczyk, Marcin Grunt, Krzeszowski ? Kowalski, Czarnecki, Marcin Kołodziejczyk, Hajduk (87. Krzyżyk) ? Smolarczyk, Rak (74. Kraus). Trener: Mariusz Lniany.

Żółte kartki: Bełczowski, Burzyński (KSZO).

Sędziował: Mateusz Czerwień (Myślenice). Widzów: ok. 500.

Piłkarze KSZO odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo. W I połowie oddali 7 strzałów, przy tylko 1 rywali. Bliscy zmieszczenia piłki w siatce bramki Wiernej byli główkujący Michał Stachurski i Łukasz Jamróz. Strzałami z dystansu popisywali się Tomasz Persona i Rafał Gil, ale wynik spotkania nie zmieniał się.
Po zmianie stron, nasi piłkarze objęli prowadzenie w 61 min. Stało się to po rzucie wolnym. Piłkę w pole karne Wiernej posłał Mateusz Podstolak, a tam oglądaliśmy dwie główki, najpierw Klaudiusza Łatkowskiego, a później Michała Stachurskiego. Kapitan KSZO w swoim stylu zaskoczył zarówno defensywę, jak i golkipera Wiernej. Wynik ustalił na osiem minut przed końcowym gwizdkiem wprowadzony na plac gry Jakub Kapsa. Po wrzutce z prawej strony boiska lot piłki przedłużył jeszcze Łukasz Jamróz, a popularny „Kapsik” lobem skierował piłkę do siatki.
Po tym zwycięstwie piłkarze ostrowieccy nadal zajmują 2 miejsce w tabeli, choć mająca na koncie jeden mecz rozegrany więcej krakowska Garbarnia straciła punkty, remisując w Krośnie. Zaległy mecz z Garbarnią zostanie rozegrany w Krakowie 9 listopada o godz. 13.