Ośmiobramkowa porażka w Końskich

I liga. *KSSPR Końskie – KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 28:20 (13:9).

KSSPR: Wnuk, Szot 2 ? Sękowski 5, Słonicki, Walewski, Maleszak 1, Pilarski, Jamioł 5, Kupis 2, Matyjasik, Napierała 8, Mastalerz, Gasin, P. Rutkowski, Smołuch 5. Trener: Michał Przybylski. Kary: 8 min. Rzuty karne: 8/11.
KSZO Odlewnia: Piątkowski, Szewczyk – Kożeniewski 3, Jeżyna, Król 3, Czuwara 4, Afanasjew 1, Kamil Kieloch 1, Kwiatkowski 6, Antolak 1, M. Rutkowski 1. Trener: Aleksander Malinowski. Kary: 10 min. Rzuty karne: 1/2.
Ostrowieccy piłkarze ręczni przegrali w Końskich, gdyż – jak podkreślił asystent trenera Tomasz Radowiecki – byli nieskuteczni zarówno w ataku pozycyjnym, jak i w strzałach na bramkę gospodarzy.
W I połowie nasi szczypiorniści sporo bramek stracili po kontratakach koneckiej siódemki. Choć w 21 min. przegrywali tylko 7:8, to na przerwę schodzili już z czterobramkową stratą.
Na początku II połowy gospodarze szybko powiększyli przewagę i w 35 min. prowadzili 16:9. Co prawda podopiecznym trenera Aleksandra udało się zniwelować straty do stanu 16:20, ale w końcowych fragmentach spotkania konecczanie znów uzyskali przewagę, tym razem sięgającą nawet dziesięciu bramek.
Najjaśniejszym punktem w naszym zespole był bramkarz Michał Piątkowski, który obronił trzy rzuty karne. Gospodarze egzekwowali ich jednak aż jedenaście, co rzadko zdarza się na tym poziomie rozgrywek. Na pochwałę zasłużył również najbardziej bramkostrzelny w szeregach KSZO, Paweł Kwiatkowski.
Po 8 kolejkach nasza drużyna zajmuje 10 miejsce w tabeli. 12 listopada o godz. 17 w ostrowieckiej hali będzie podejmowała zespół AZS-AWF Biała Podlaska.