Evviva l?arte – Niech żyje Sztuka

W Ostrowcu Św., z inicjatywy młodych, przedsiębiorczych artystów, powstało nowe stowarzyszenie pod nazwą Evviva l?arte – Niech żyje Sztuka.
Stowarzyszenie ma na celu rozwój takich pojęć, jak sztuka, kultura i muzyka w świadomości lokalnej społeczności. W swojej działalności planuje m.in. organizacje warsztatów muzycznych dla dzieci i młodzieży, drobną działalność wydawniczą oraz promocję czytelnictwa.
W skład zarządu stowarzyszenia wchodzą: Norbert Góra (prezes), Wiktor Radzisz (wiceprezes), Patrycja Pęczek (wiceprezes), Cezary Mamerski (skarbnik).
-Zauważyliśmy, że mieszkańcy naszego miasta stają się coraz bardziej obojętni na sztukę, która tak bardzo jest ważna w ogólnym rozwoju człowieka, mimo, że w Ostrowcu mamy ogrom różnorodnych wydarzeń kulturalnych ? mówi prezes stowarzyszenia, Norbert Góra. -Dlatego narodził się pomysł na działalność.
Na co dzień uczymy się w LO Nr II im. Joachima Chreptowicza, a wolny czas każdy z nas poświęca na rozwój artystycznych pasji, takich jak gra na instrumentach w zespole, pisanie artykułów, opowiadań czy nawet książki.

(DaK)

logo-stowarzyszenia

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *