Wszystkich Świętych w Ostrowcu Św.

Od kilku dni na nekropolie tłumnie przybywają mieszkańcy, aby porządkować groby swoich bliskich na Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny.
Na cmentarzu komunalnym przy ul. Długiej pracownicy intensywnie porządkowali aleje, kończyli prace przy nowym kolumbarium. Jak poinformował nas prezes Zakładu Usług Pogrzebowych Stanisław Dudek, cmentarz będzie monitorowany przez Straż Miejską i firmę ochroniarską ?Skorpion?. Do godz. 15 będzie także czynne Biuro Obsługi Klienta, aby osoby odwiedzające nekropolię mogły zasięgać potrzebnych informacji. Cmentarz będzie także objęty całodobowym dyżurem pracownika. Do dyspozycji odwiedzających cmentarz będą także kontenery TOI, usytuowane w różnych jego częściach. Na bieżąco będą także oczyszczane kontenery na odpady. Na cmentarzu parafialnym przy ul. Denkowskiej także zakończono prace porządkowe. Jak informuje ks. dziekan
Jan Sarwa, do użytku została oddana kolejna aleja z kostki, by ułatwić odwiedzającym cmentarz dotarcie do grobów.
W dniu 1 listopada przy cmentarzach będą odbywały się kwesty: wolontariuszy Akcji Katolickiej, Fundacji ?Niezłomni?, a swoje stoiska będą mieli także ostrowieccy harcerze.
Od minionego piątku do 2 listopada policjanci prowadzą coroczną ?Akcję znicz?, podczas której funkcjonariusze kontrolują trzeźwość kierowców, zapięcie pasów bezpieczeństwa, czy też przewożenie najmłodszych w fotelikach. Szczególną ostrożność kierowcy powinni zachować na drogach dojazdowych do cmentarzy. Przy ul. Długiej w alejach parkingowych ruchem będę kierować mundurowi oraz strzelcy i harcerze.
Do 2 listopada MPK uruchomiła dodatkową linię autobusową. Jak nas poinformował prezes MPK Jarosław Kateusz, to autobus ?S?, który będzie kursował na trasie Kolonia Robotnicza -Szewna. W dniu 1 listopada br. z ruchu zostanie wyłączony przystanek na ul. M. Dąbrowskiej, stąd przystanki obowiązujące dla linii Nr 1,4,6 znajdują się przy ul. Długiej. Natomiast dla linii Nr 2,9 i 11 najbliższymi przystankami będą: szpital lub Piaski. Ponadto w dniu 1 listopada autobus Nr 1 nie będzie podjeżdżał pod szpital. Służby mundurowe apelują o ostrożność i zachowanie spokoju oraz w razie konieczności dostosowanie się do poleceń funkcjonariuszy ?drogówki?. Podczas zakupów przy stoiskach ze zniczami pilnujmy portfeli i dokumentów, a przed wyjściem z domu, upewnijmy
się czy właściwie zabezpieczamy mieszkanie i wszystkie urządzenia gospodarstwa domowego.
Wszystkich Świętych to wyjątkowy czas zadumy i wspomnień o tych, którzy odeszli, stąd przeżyjmy go bez pośpiechu i spokojnie, aby uniknąć nieoczekiwanych przygód. Ci, którzy będą mieli problem z odnalezieniem grobu bliskiej osoby, mogą korzystać z aplikacji ?grobonet?, dostępnej także w smartfonach.
(am)

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *