Taekwondo zawsze popularne w Ostrowcu (zdjęcia, wideo)

Ostrowieckie Stowarzyszenie Teakwondo Olimpijskiego było gospodarzem Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików i Mistrzostw Ostrowca Św. Dzieci i Kadetów.
Na stracie zawodów stanęło 360 zawodników z 30 klubów, w tym słowackiej, zaprzyjaźnionej Sniny. Oprócz walk, oglądaliśmy pokazy prób sprawnościowych i poomsae. Prowadzona także akcję wsparcia dla chorego, trzyletniego Krzysia Kępczyka.

Tu znajdziesz wyniki zawodów
Taekwondo to obecnie najliczniej uprawiana sztuka walki  na świecie. Technika ta pozwala na zdyscyplinowanie umysłu poprzez dyscyplinę ciała.
Oprócz kształtowania charakteru, pozytywnie wpływa na zdrowie, pomaga utrzymać kondycję i ukształtować sylwetkę. Podstawowym elementem w tej sztuce walki są kopnięcia. Umiejętności adepta potwierdzają stopniowo zdobywane pasy, kolejno ? biały, żółty, zielony, niebieski, czerwony i czarny ? mistrzowski.

-Sztuki walki przynoszą wiele korzyści. Dzięki regularnym treningom dzieci stają się silniejsze, sprawniejsze i bardziej zwinne, a wszystko to sprzyja dobremu samopoczuciu i lepszemu zdrowiu ogólnemu ? mówi Wioletta Walerowicz, która wraz z Andrzejem Ziębakowskim i Piotrem Czają zasiada w Zarządzie Ostrowieckiego Stowarzyszenia Taekwondo Olimpijskiego. -Ponadto trenowanie sportów walki kształtuje psychikę dziecka. Malec uczy się samodyscypliny i samokontroli, a przy tym zyskuje większą pewność siebie. Wbrew pozorom, sztuki walki nie zachęcają do agresywnych zachowań, a dziecko, które je trenuje, nie wszczyna konfliktów, a wręcz przeciwnie – potrafi je skutecznie zażegnywać. Zajęcia ze sztuk walki to również czas spędzony aktywnie, czyli coś, czego w dobie komputerów, Internetu i telewizji dzieci bardzo potrzebują. Jeśli od małego wpaja się dziecku konieczność aktywności fizycznej, są duże szanse, że zdrowe nawyki będą mu towarzyszyć całe życie.

(DaK)

dsc_4986dsc_4795dsc_4807dsc_4813dsc_4820dsc_4826dsc_4830dsc_4869dsc_4876dsc_4957dsc_4986dsc_4999dsc_5016dsc_5022dsc_5034dsc_4870dsc_4973dsc_4988dsc_5003dsc_5027

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *