Pod zarzutem usiłowania zabójstwa

Zarzut usiłowania zabójstwa 40?letniej kobiety oraz usiłowania dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia usłyszał 38-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego.
Mocą sądowego werdyktu najbliższe 3 miesiące mężczyzna spędzi w areszcie.
-Do zdarzenia doszło w dniu 26 października 2016 r. tuż po godz. 10 -poinformowała komisarz Ewa Libuda, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Do jednego ze sklepów z artykułami BHP wszedł mężczyzna, który poinformował 40-letnią ekspedientkę, że jest zainteresowany zakupem
roboczych spodni. Po tym, jak wyszedł z przymierzalni, stwierdził, że kupi spodnie. W momencie kiedy ekspedientka zaczęła pakować towar, sprawca wyjął nóż kuchenny i zadał jej dwa ciosy. Na szczęście 40-latka zdołała uciec ze sklepu, nie odnosząc obrażeń zagrażających jej życiu. Natomiast napastnik oddalił się ze sklepu.
Po kilkunastu minutach od ataku, dzięki pomocy świadka zdarzenia ostrowieccy kryminalni na sąsiedniej ulicy zatrzymali nożownika. Okazał się nim 38-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego.
-W chwili zatrzymania był nietrzeźwy, miał 2,4 promila alkoholu w organizmie -dodaje kom. Ewa Libuda. Kobieta trafiła do szpitala. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa 40-latki oraz usiłowania dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia na jej szkodę.
Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za czyny, których się dopuścił, grozi mu kara do 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.
Jak się nieoficjalnie dowiedziałem, mężczyzny i kobiety nic nie łączyło. Był to zatem brutalny atak nietrzeźwego mężczyzny na ekspedientkę w sklepie z nieznanego powodu. Zdaniem organów ścigania, użyty do przestępstwa nóż, zadane ciosy, mogą świadczyć o jego agresywnych zamiarach. 38-latek był wcześniej karany, ale nigdy za tak poważne przestępstwa. Na naszym terenie takie przestępstwo chyba nie zaistniało. Owszem, odnotowano napady na  ekspedientki w sklepach, ale kobiety dawały sobie radę z napastnikami. Tym razem atak z użyciem noża był brutalny, nagły i bez ostrzeżenia.
(w)

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *