KP KSZO 1929 liderem!

III liga. grupa IV. *Podlasie Biała Podlaska ? KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:2 (0:0).

0:1 – Łukasz Jamróz, 53 min.

1:1 – Siergiej Krykun, 63 min.

1:2 – Klaudiusz Łatkowski, 73 min.

Podlasie: Krukowski ? Radziszewski, Łakomy, Kursa, Komar, Wiraszka (80.Syryjczyk), Leśniak (60.Bołtowicz), Grajek, Kocoł, Krykun, Czpaski (60.Nieścieruk). Trener: Miłosz Storto.

KP KSZO 1929: Wierzgacz – Stachurski, Łatkowski, Pietrasiak, Persona – Bełczowski (89.Łokieć), Podstolak, Mianowany (60.Gil), Patryk Cheba (60.Mężyk)  – Kapsa (70.Czajkowski), Jamróz. Trener: Tadeusz Krawiec.

Żółte kartki: Grajek – Bełczowski.

Sędziował: Grzegorz Pożarowszczyk (Lublin).

Piłkarze KP KSZO wygrali w Białej Podlaskiej z tamtejszym Podlasiem 2:1 i zostali liderami IV grupy III ligi.

W I połowie żadnej z drużyn nie udało się nie tylko zdobyć bramki, ale i stworzyć bardziej klarowne sytuacje pod bramką rywala.

Mecz z Podlasiem rozstrzygnął się za to w II połowie. Najpierw celnym trafieniem popisał się w 53 min. Łukasz Jamróz, który ustawiony kątem do bramki Krukowskiego wykorzystał podanie Jakuba Kapsy i posłał piłkę do siatki, tuż przy dalszym słupku. Wyrównał w 63 min. Siergiej Krykun, który skorzystał z prezentu naszego zespołu. Prezentu, bo gospodarze nie zdobyli gola po akcji, a jedynie wykorzystali brak komunikacji między naszym bramkarzem, a Klaudiuszem Łatkowskim. Klaudek szybko się zrehabilitował. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę zgrał Kamil Bełczowski, a nasz defensor w zamieszaniu podbramkowym skierował futbolówkę do siatki.

W ostatnim kwadransie Podlasie chciało ambitnie zmienić niekorzystny wynik, ale bliżsi zdobycia gola byli ostrowczanie. Okazję zmarnował wszędobylski Kamil Bełczowski, który z odległości pięciu metrów trafił wprost w golkipera Podlasia.

-Byliśmy lepszym zespołem, wygraliśmy mecz na trudnym terenie, ale wynik mógł być różny – skwitował po ostatnim gwizdku nasz szkoleniowiec, Tadeusz Krawiec.

W środę, o godz. 13, w Krakowie nasz zespół zmierzy się z Garbarnią Kraków. Wszyscy się spodziewają konfrontacji o fotel lidera piłkarskiej jesieni w IV grupie III ligi.