Strzały w Baltowie

Policjanci w domu 49-letniego mieszkańca gminy Bałtów znaleźli rewolwer, kilka elementów składowych broni oraz 1,5 kg prochu strzelniczego.
Policjanci interweniowali, bo mieszkańcy poinformowali ich o dającym się im we znaki hukach, najprawdopodobniej pochodzących ze strzałów z broni palnej, słyszalnych z jednej z poseji. Kiedy przyjechali na miejsce zastali w domu nietrzeźwego mężczyznę, który miał ponad promil alkoholu w organizmie.
Funkcjonariusze znaleźli w jego domu replikę broni czarnoprochowej, a oprócz wspomnianej broni także elementy składowe innej jednostki broni krótkiej, 1,5 kg prochu strzelniczego, kilkadziesiąt sztuk spłonek oraz 12 sztuk ołowianych pocisków.
49-latek został zatrzymany. Może mu grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

3 thoughts on “Strzały w Baltowie

 • 07/11/2016 at 07:14
  Permalink

  Z tego co widzę na zdjęciu wszystkie te elementy są dozwolone przez prawo do posiadania bez zezwolenia, więc za co ma mu grozić 8 lat więzienia? Czy taka informacje przekazała Policja czy redaktor sam/a sobie to dopowiedział/a? Czy pogoń za sensacja musi odbywać się kosztem rzetelnego sprawdzania informacji?

  Reply
 • 07/11/2016 at 14:18
  Permalink

  elementy moga byc przez prawo dopuszczalne ale strzelanie z broni ma sie odbywac w miejscach wyznaczonych i zatwierdzonych do takich rzeczy

  Reply
 • 07/11/2016 at 21:17
  Permalink

  W takim razie artykuł powinien brzmieć: „Policja zatrzymała mężczyznę, który strzelał z legalnie posiadanej broni w miejscu do tego nieprzeznaczonym”

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *