Muzyczny maraton zwieńczony koncertem „Kasy Chorych”

Nadchodzący długi weekend w klubie ?Perspektywy? upłynie pod znakiem muzyki na żywo.
Fanów ciężkich brzmień trzeba też już dziś zaprosić na czwartkowy koncert 10 listopada br., który odbędzie się pod hasłem ?Midnight Madness?. Na scenie ?Perspektyw? zaprezentują się krakowski ?Killsorrow?, który będzie promował swe nowe wydawnictwo oraz ?The Devil?s Swing? złożony z muzyków ze Starachowic i Ostrowca Św. Koncert rozpocznie się o godz. 20, wjazd 10 zł.
Dzień później o godz. 20 rozpocznie się koncert rockowej formacji ?French Letters?. Miłośnicy ostrowieckiego klubu wiedzą o co chodzi. Fani gitarowego
rocka powinni koniecznie poznać muzykę tego obiecującego zespołu. Wstęp 10 zł.
Z kolei w sobotę 12 listopada w ostrowieckim klubie zagra legendarna ?Kasa Chorych? (początek godz. 20, wstep 15 zł) i to będzie ostatnia okazja, aby zobaczyć ten zespół na scenie, bowiem muzycy podjęli decyzję o zakończeniu działalności.

Kasa Chorych, to prawdziwa legenda polskiego blues-rocka. Zespół należy do grona najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki (nie tylko bluesowej). W połowie lat osiemdziesiątych swoją muzyka przyczynili się do tego, że polski blues nabrał nowego, świeżego wymiaru.
Przed rokiem nakładem Metal Mind Productions ukazała się jubileuszowa, koncertowa płyta Kasy Chorych będąca ukoronowaniem czterdziestu lat na scenie.
W czerwcu br. grupa oficjalnie ogłosiła, iż będzie to ostatni rok działalności zespołu.

– Jak to śpiewał Grzegorz Markowski – ?trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym? i to właśnie jest ta chwila- napisali muzycy w oświadczeniu. Na naszej pożegnalnej trasie pojawi się wielu ciekawych gości, naszych przyjaciół, którzy towarzyszyli nam przez te 40 lat istnienia naszego zespołu. Mamy nadzieje, że spotkamy się w licznym gronie razem, wspólnie zakończymy pewien rozdział w naszej ?kasiastej? rodzinie.
(PaS)

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *