Akademia Volley Stars zaprasza (zdjęcia)

Oficjalnie otworzyła swe podwoje szkółka siatkarska Akademia Volley Stars, prowadzona przez byłe siatkarki KSZO: Barbarę Romanowską, bardziej znaną pod panieńskim nazwiskiem Bawoł i Małgorzatę Ścibisz.
Ich oferta zajęć siatkarskich skierowana jest do grupy dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Chcą zapewnić młodym adeptom siatkówki mile spędzony czas na zajęciach ogólnorozwojowych i zabawowych z piłkami, tym bardziej, że takie zajęcia nie są dla tych grup wiekowych organizowane w naszych klubach. Kto wie, czy w przyszłości wychowankowie Akademii nie trafią do znanych zespołów ligowych. W ramach zajęć odbywać się będą także spotkania i zajęcia szkoleniowe ze znanymi zawodniczkami i zawodnikami oraz organizowane obozy i zgrupowania sportowe.
Na pierwszych zajęciach pojawiło się trzydzieścioro dzieciaków, zarówno dziewcząt, jak i chłopców w wieku już od sześciu lat, które obejrzały pokazowy trening. Wszyscy chętni zostaną podzieleni na grupy wiekowe tak, by zajęcia były jak najbardziej efektywne. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w Szkole z Pasją przy ul. Focha 3. Ci, którzy chcą na nie zapisać swoje pociechy, mogą dowiedzieć się więcej pod nr tel. 605-498-934 lub 511-225-654.
Barbara Romanowska jest wychowanką klubu z Kędzierzyna- Koźla. Zaczęła uprawiać siatkówkę w drugiej klasie gimnazjum. Jeszcze jako juniorka występowała w drugoligowym UMKS Łańcut. Później przeniosła się AZS Opole, skąd trafi ła do MOSiR Remagum Mysłowice, z którym awansowała do I ligi. Jej największym sukcesem są występy w Orlen Lidze ? przez trzy sezony w ekipie Legionovii Legionowo, a przez dwa sezony w KSZO, z którym także awansowała z I ligi do najwyższej klasy rozgrywkowej. Po wyjściu za mąż poświęciła się pracy szkoleniowej i prowadziła drużynę KSZO w Młodej Lidze Kobiet.
Małgorzata Ścibisz jest wychowanką Pogoni Proszowice, z której trafiła do pierwszoligowego KSZO.  Występowała w nim ? na pozycji libero – przez osiem sezonów, rozgrywając w naszych barwach 320 meczów. Oczywiście, jej największym sukcesem są występy w Orlen Lidze.
Władzę w stowarzyszeniu Akademia Volley Stars sprawują małżonkowie obu trenerek. Damian Ścibisz jest prezesem, a Przemysław Romanowski, na co dzień piłkarz Świtu Ćmielów, wiceprezesem zarządu. Funkcję skarbnika pełni Piotr Cichocki, a w komisji rewizyjnej zasiadają Karolina Fedorczuk, Barbara Romanowska i Małgorzata Ścibisz.

(DaK)

dsc_5140

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *