Pewna wygrana szczypiornistów KSZO Odlewni

KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski – AZS AWF Biała Podlaska 34:23 (16:12).
KSZO Odlewnia: Piątkowski, Szewczyk – Jeżyna 6, Król, Czuwara 8, Goliszewski 2, Afanasjew 5, Kamil Kieloch 1, Kwiatkowski 9, Antolak 2, Rutkowski 1.
Karne: 2/3. Kary: 14 min.

AZS AWF: Chmurski, Adamiuk, Kozłowski – Warnijak 1, Skuciński 5, Ziółkowski, Rusin, Chelmiński, Stefaniec 9, Małecki 1, Kruchkou 4, Jaszczuk, Kandora 2, Pezda 1.
Karne: 6/6. Kary: 12 min.

Od początku meczu aż do końcowej syreny szczypiorniści KSZO dyktowali warunki gry. Co prawda ostrowczanie nie lubią, jak rywale prezentują szybką grę, tak jak akademicy z Białej Podlaskiej, ale w I połowie utrzymywali dwu, trzypunktowe prowadzenie. Nasz zespół prowadził 3:2, 6:3 i 9:6, by na przerwę schodzić przy stanie 16:12.
Nasza drużyna zaprezentowała nowe ustawienie z Wojciechem Czuwarą, nominalnym skrzydłowym, w roli lewego rozgrywającego i trzeba podkreślić, że funkcjonowało dobrze, a sam nasz zawodnik w całym meczu zdobył dla KSZO najwięcej bramek w tym sezonie. W spotkaniu nie mógł wystąpić Vitalij Kożeniewski, który na jednym z treningów nabawił się urazu. W całym meczu zagrał za to Daniel Goliszewski, który był filarem defensywy.
Po zmianie stron, z minuty na minutę systematycznie KSZO powiększał przewagę, by w 45 min. prowadzić już 25:18. Ciężar gry w ofensywie wziął na siebie Paweł Kwiatkowski, a Michał Piątkowski seryjnie bronił strzały rywali.
Szczypiorniści AZS AWF starali się ze wszystkich sił, by zniwelować straty, ale nie byli w stanie tego uczynić, tym bardziej że oprócz naszych bramkostrzelnych zawodników na listę strzelców wpisali się także obrotowi.
W sumie, KSZO planowano i w pełni zasłużenie zainkasował komplet punktów. Teraz podopieczni Trenera Aleksandra Malinowskiego szykują się na mecz wyjazdowy do Kalisza z tamtejszym MKS.

(DaK)

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *