Czy ostrowiecki policjant jechał z dwoma promilami?

Trwa postępowanie prokuratorskie w sprawie ewentualnej jazdy samochodem w stanie nietrzeźwości, dotyczące byłego ostrowieckiego policjanta.
Wiadomo, że mógł on jechać autem z dwoma promilami, ale czy rzeczywiście nim jechał ? on temu wyraźnie zaprzecza.
Ta wiadomość spadła na Ostrowiec Świętokrzyski, jak grom z jasnego nieba. W dniu 29 maja 2016 r., po godz. 22, w Starachowicach został zatrzymany 51-letni funkcjonariusz ostrowieckiej policji. Zarzucono mu, że prowadził samochód marki VW Golf w stanie nietrzeźwości. Zdaniem dwojga zgłaszających, sposób jazdy wskazywał, że kierowca golfa mógł być pod wpływem alkoholu lub innych podobnie działających środków…
Marzena Tkacz z Zespołu Prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kielcach potwierdziła tę informację. Wobec funkcjonariusza z długoletnim stażem wszczęto postępowanie dyscyplinarne, a sprawę badała Prokuratura Rejonowa w Starachowicach, a potem w Skarżysku ?Kamiennej. Policjant został zawieszony w czynnościach i nie pełnił już swoich obowiązków. Ze względu na uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa, jakim jest kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, temu mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Funkcjonariusz ostrowieckiej jednostki policji odmówił poddania się badaniu alkomatem, stąd też skierowano go na badanie krwi. Na wynik badania musieliśmy czekać kilka miesięcy.
-Policjantowi prokuratura postawiła już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości – mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach, Daniel Prokopowicz. Ustalony wynik badania to dwa promile.
Prokuratura Rejonowa w Skarżysku ?Kamiennej wykonuje w tej sprawie końcowe czynności śledztwa, którego zakończenie planowane jest na koniec listopada 2016 r.
-Mężczyzna nie przyznaje się do postawionych mu zarzutów ?dodaje prokurator Daniel Prokopowicz. Przedstawiona przez niego wersja przebiegu wydarzeń nie pokrywa się z ustaleniami śledztwa.
Jak widać, na razie nic pewnego nie wiemy. Czy policjant rzeczywiście jechał autem pod wpływem alkoholu, czy też został o to jedynie pomówiony, być może odpowie na to pytanie dopiero postępowanie sądowe? Sprawa dotyczy policjanta, który uczył kultury jazdy i  piętnował  prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości. Był też znany ze swej pryncypialnej postawy wobec osób, które złamały przepisy drogowe. Mówi się nawet, że ta cała sprawa to przejaw zemsty.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Czy ostrowiecki policjant jechał z dwoma promilami?

  • 16 stycznia 2017 at 23:04
    Permalink

    Z niecierpliwością czekamy na wynik dochodzenia.

    Mieszkańcy Ostrowca.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *