Ukończyłeś 60 lat – Odbierz kopertę życia!

Można już odbierać ?Koperty Życia?, w ramach akcji propagowanej przez Agencję Rozwoju Lokalnego w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Koperta, dwie naklejki i karta informacyjna mogą uratować życie. Akcja, która już rozwija się w wielu miastach, skierowana jest do osób po 60 roku życia, seniorów, przewlekle chorych i samotnych. Polega na umieszczeniu w specjalnie przygotowanych kopertach najważniejszych informacji dotyczących
danej osoby, tj.: stanu zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach i uczuleniach na leki, kontaktach do najbliższej rodziny lub opiekunów, itp. Te informacje najlepiej potwierdzić u lekarza rodzinnego. Wypełnioną kartę informacyjną należy umieścić w lodówce, a na niej przykleić naklejkę ?Koperta Życia?. To ułatwi pracę ratownikom medycznym na wypadek, gdyby chory był np. nieprzytomny.
-Pierwsze koperty trafią do podopiecznych Dziennego Domu Senior ? Wigor i słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wstępnie przygotowaliśmy 1000
takich kopert, ale będą kolejne edycje -zapewnia prezydent miasta Jarosław Górczyński, który objął akcję honorowym patronatem.
Po pakiet ?Koperty Życia? należy zgłosić się z dowodem osobistym do Centrum Aktywności Obywatelskiej, przy ulicy Sienkiewicza 70, w godz. 9 ? 14, gdzie czekać będą wyznaczeni pracownicy ARL. Zapraszamy!
(am)

rogalinskaAgnieszka Rogalińska -prezes Agencji Rozwoju Lokalnego w Ostrowcu Św.: -Serdecznie zachęcamy naszych Seniorów, aby przyłączyli się do akcji. Informacje tam zawarte mogą uratować zdrowie i życie. Czekamy na Państwa w Centrum Aktywności Obywatelskiej. Bardzo prosimy lekarzy o pomoc w wypełnieniu kart informacyjnych. Mamy pewność, że każdy Senior, który będzie miał taką kopertę w lodówce, poczuje się bezpieczniej.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *