Kontrabanda w Ostrowcu

Funkcjonariusze Wydziału Zwalczania Przestępczości Kieleckiej Izby Celnej prowadzili kontrole na jednej z głównych ulic w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz na targowisku.
Podczas prowadzonych czynności wytypowano do kontroli samochód marki Renault. Kierująca pojazdem kobieta, ostrowczanka, przewoziła na tylnym siedzeniu w kartonie ponad 380 paczek papierosów różnych marek, pochodzenia ukraińskiego.
Kobieta przyznała się do kontrabandy. Stwierdziła, że papierosy chciała sprzedać na miejscowym targowisku. Towar zabezpieczono, a kobieta zamiast łatwego zarobku  będzie ponosiła koszty  związane z grzywną, którą wymierzy jej sąd.
Prowadzono również kontrolę na targowisku miejskim. Na jednym ze stoisk  mundurowi  zauważyli tytoń do palenia i ukraińskie papierosy. Gdy celnicy rozpoczęli rozpytywanie o właściciela  stoiska, żadna z osób  handlująca obok  nie  przyznała się do towaru.
W sumie  porzucono 203 paczki  papierosów  i 1,5 kg  tytoniu do palenia bez polskich znaków akcyzy. Celnicy ujawnili 585 paczek (11680 sztuk) papierosów różnych marek o wartości 7,7 tys. bez polskich znaków akcyzy oraz 1,5 kg tytoniu. Gdyby nielegalny towar sprzedano, Skarb Państwa  straciłby  ponad 15 tys. złotych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *