Słaba gra siatkarek KSZO

Orlen Liga. *KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – PTPS Piła 1:3 (20:25, 26:24, 20:25, 19:25).

KSZO: Pierre 7, Szpak 2, Ściurka 18, Kapturska 16, Soter 10, Piotrowska 2, Pawlukowska (libero) oraz Brzóska 8, Polak 2, Stroiwąs 1, Thaka 1. Trener: Dariusz Parkitny.

PTPS: Kwiatkowska 6, Szubert 5, Austin 19, Babicz 12, Ogoms 12, Dumancic 11, Markiewicz (libero) oraz Piśla, Baran 1, Urban 2. Trener: Jacek Pasiński.

MVP meczu: Alexis Austin (PTPS).

Sędziował: Marcin Weiner (Mysłowice) i Rafał Pośpiech (Częstochowa). Widzów: 928.

Ostrowczanki, owszem, jak podkreśla trener Dariusz Parkitny walczyły o każdą piłkę, ale rozegrały najsłabszy mecz w sezonie. Mimo, iż poza czwartym setem, w którym wyraźnie ustępowały pilankom, walka była w miarę wyrównana, to popełniły za dużo błędów, by – przy poprawnie grającym PTPS – na tym poziomie rozgrywek liczyć na zwycięstwo.
Tak naprawdę tylko kapitan Dorota Ściurka oraz Joanna Kapturska, Olga Pawlukowska i Magdalena Soter grały na przyzwoitym poziomie. Przez cztery sety trener Dariusz Parkitny szukał za to optymalnego ustawienia na rozegraniu, zmieniając Paulinę Szpak i Ewelinę Polak, a także na środku bloku, bo Julia Piotrowska i Sava Thaka nie potrafiły w tym spotkaniu znaleźć optymalnego rytmu. Nasz szkoleniowiec zdecydował się więc wystawić na tej pozycji nawet Paulinę Stroiwąs, która dotychczas wchodziła na plac gry jedynie z zadaniową zagrywką.
Inna kwestia, to gra w ataku. Delicia Pierre dość szybko została zmieniona na Roksanę Brzóskę, która pod nieobecność kontuzjowanej Zuzanny Czyżnielewskiej z musu gra na pozycji atakującej.
Ekipa z Piły wygrała, gdyż popełniła zdecydowanie mniej błędów – tylko 18 przy aż 31 KSZO. Dość wspomnieć, że w IV secie siatkarki KSZO zaliczyły aż 10 błędów własnych. Lepiej drużyna z Piły prezentowała się również w grze blokiem, którym wywalczyła 12 pkt. przy 8 naszego zespołu. Lepsza, choć nieznacznie była także w ataku, zaliczając tym elementem 51 pkt. przy 49 ostrowczanek. KSZO za to posłał więcej asów serwisowych – 10 przy 5 pilanek.
Po porażce z pilankami siatkarki KSZO zamykają orlenligową tabelę. 25 listopada o godz. 18 zmierzą się w Bydgoszczy z Pałacem.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Słaba gra siatkarek KSZO

  • 20/11/2016 at 14:52
    Permalink

    Niestety ta drużyna w całości źle funkcjonuje. Występy Pierre to nieporozumienie nie wiem czy nie należałoby przestawić J.Kapturską na atak R.Brzóska z powrotem na przyjęcie nie wiel jak długo będzie trwała kontuzja Czyżnielewskiej ale po powrocie z panią Pierre należy się jak najszybciej pożegnać umiejętności co najwyżej pierwszoligowe .

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *