Sebastian Gierada brązowym medalistą mistrzostw Polski seniorów!

Mistrzostwa Polski Seniorów w Sokółce zakończyły się dla nas KSZO pomyślnie!

Do ćwierćfinału kategorii wagowej do 69 kg dotarł Damian Falecki, a brązowy medal wywalczył Sebastian Gierada w wadze do 56 kg.
Damian w drodze do ćwierćfinału zwyciężył pewnie 5:0 Szymona Kamińskiego z OSiR Suwałki. Na tym etapie zawodów zakończył jednak udział w imprezie.
-Damian Falecki po wyrównanym pojedynku ćwierćfinałowym uległ na punkty Damianowi Kiwiorowi z Tarnowa, obecnemu mistrzowi Polski ? mówi wiceprezes KSZO ds. boksu, Łukasz Dybiec. -Nasz zawodnik wygrywał już kilkukrotnie z Kiwiorem, ale tym razem musiał uznać wyższość swojego ringowego kolegi. Damian obecnie pracuje i nie może poświęcić tyle czasu na przygotowania ile byśmy chcieli, ale na pewno nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i za rok postaramy się przygotować go lepiej do mistrzostw.  
Sebastian Gierada z kolei najpierw zwyciężył w 3 rundzie przez TKO Marcina Kacprowicza z NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Jego cios był tak celny i na tyle silny, że rywal został zniesiony z ringu na noszach i przez kilkanaście minut nie mógł dojść do siebie. Sebastian postanowił jednak w walce o finał oddać punkty walkowerem Adrianowi Kowalowi (BKS Olimp Lublin), późniejszemu mistrzowi Polski. Oficjalnie, nie prezentował wymaganej limitem wagi ciała.
-Sebastian, to bardzo utalentowany chłopak ? mówi Ł.Dybiec. -Jako pierwszy zawodnik w naszym klubie zdobył medale wszystkich kategorii wiekowych. Sebastiana stać na złoty medal mistrzostw Polski, ale jego problemy osobiste i trudy charakter utrudniają mu karierę sportową.
Sekcja pięściarska KSZO, za naszym pośrednictwem, dziękuje gminie Ostrowiec za warunki jakie stworzyła dyscyplinie, która tak dynamicznie się rozwija. Za 2016 rok nasz klub w klasyfikacji Federacji Sportu Młodzieżowego zajmie 9 miejsce w Polsce!

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *