„Synestezja. Muzyka i taniec”

Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa, rysunku, grafiki i rzeźby pt. „Synestezja. Muzyka i taniec”, autorami której jest 15 artystów i artystek z dwóch grup twórczych: ?Art Visual Dance?  i ?Symfonia?. Wernisaż odbędzie się 2 grudnia o godz. 18 w BWA Ostrowiec.

?SYNESTEZJA. Muzyka i taniec?
ART VISUAL DANCE
SYMFONIA
Wystawa malarstwa, rysunku, grafiki i rzeźby
Wernisaż: 2 grudnia 2016r. o godz. 18.00
Wystaw czynna do 6 stycznia 2017 r.
Kuratorki: Wanda Badowska-Twarowska i Anna Forycka-Putiatycka
Wystawa pt. „Synestezja” powstała z połączenia twórczego wysiłku dwóch grup twórczych:  „Art Visual Dance”  i „Symfonia”. Obie grupy są w pewnym sensie komplementarne – łączy je bowiem pasja do baletu. Ze wstępu do katalogu wystawy: ?Muzyka, taniec, ruch to nie tylko poszerzenie źródeł inspiracji dla artysty malarza, rzeźbiarza czy grafika, ale przede wszystkim pogłębienie przeżycia i wzmocnienie siły wspólnego oddziaływania. Równoczesny odbiór dzieła wszystkimi zmysłami intensyfikuje ten wzajemny wpływ zmysłów na siebie i umacnia wiarę w to, że sztuki wywodzą się z jednego mistycznego źródła.?
Artyści biorący udział w wystawie: Marek Ałaszewski , Wanda Badowska-Twarowska, Barbara Bielecka-Woźniczko, Jan Brodziak, Katarzyna Bułka Matłacz, Alina Dorada-Krawczyk , Edyta Dzierż, Lili  Fijałkowska , Anna Forycka-Putiatycka , Magdalena Hajnosz , Majid Jammoul , Krzysztof Kizlich , Bożena Korulska, Łukasz Krupski, Jan  Krusche, Bożenna Leszczyńska, Janusz Lewandowski, Bogusław Lustyk, Jacek Maślankiewicz, Ela Owczarek, Anna Małgorzata Roszkowska, Anna Sobol , Krzysztof Trzaska, Anna Wątróbska-Wdowiarska  i Anna Wszyndybył.
W czasie wernisażu odbędzie się performance muzyczno ? taneczny ?Wokalne inspiracje ciała? w wykonaniu Filipa Jędrucha.
Art  Visual Dance
Grupa Twórcza Art Visual Dance powstała w 2012 roku pod przewodnictwem Wandy Badowskiej-Twarowskiej. Skupia w swoich szeregach artystów malarzy i rzeźbiarzy, którzy w swojej twórczości zajmują się również szeroko pojętą tematyką tańca i ruchu. Członkowie grupy Art Visual Dance, prezentowali swoje prace o tematyce tanecznej na kilku wspólnych wystawach, z których najważniejszą była polsko-francuska wystawa malarstwa i rzeźby w Galerii Domu Artysty Plastyka w Warszawie w 2014. Artyści grupy Art Visual Dance brali również udział w wielu innych wystawach o tematyce tanecznej w kraju i za granicą. Artyści Art Visual Dance podejmowali współpracę i stworzyli projekty interdyscyplinarne razem z tancerzami performerami, np. Filipem Jędruchem.
Grupa Twórcza ?Symfonia”
Grupa Twórcza ?Symfonia” utworzona została w 2012 r. pod przewodnictwem Anny Foryckiej-Putiatyckiej. Działania ?Symfonii? idą w kierunku utworzenia profesjonalnej grupy polskich artystów malarzy,  którzy – zainspirowani muzyką – mogliby działać artystycznie oraz organizować wystawy w kraju i na świecie, których mottem byłaby ?synteza sztuk?  rodem z romantycznej tradycji ?Correspondance des arts?. Zorganizowali do tej pory kilkanaście wystaw poświęconych muzyce i kompozytorom polskim. Przy współpracy z Fundacją Sedeka, ZPAP i ofiarności artystów, wydali kilka katalogów, które promują ich działalność artystyczną.
Performance muzyczno ? taneczny ? Wokalne inspiracje ciała? – Filip Jędruch
Głos człowieka w śpiewie prezentuje się na wielu poziomach, a ciało może wyrażać się ruchem na wielu płaszczyznach. Improwizacje wokalne stają się fundamentem wielopłaszczyznowej, ruchowej fantazji, której interpretacja pozwala każdemu na tworzenie dowolnego obrazu i treści. Muzyka: improwizacje wokalne – Centrum Artystyczne Fabryka Talentów w Jaworznie. Pomysł, choreografia i wykonanie: Filip Jędruch.
Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *