Okradał piwnice ? został złapany

W Ostrowcu Świętokrzyskim ostatnio włamywacze okradają piwnice.
I tak, w dniu 24 listopada nieznany sprawca włamał się do boksu piwnicznego. 77-letni poszkodowany stracił… 27 słoików z różnymi przetworami warzywnymi. Łączna wartość przetworów wyniosła 300 zł.
W dniach 18 -21 listopada, na os. Słonecznym, nieznany sprawca włamał się do dwóch boksów piwnicznych. Skradzione dwa rowery, poszkodowana 22-latka oszacowała na 1.359 zł.
W dniach 13 -16 listopada nieznany sprawca okradł boks piwniczny należący do 60-latka. Złodziej przywłaszczył sobie rower górski, wiertarkę udarową i szlifierkę kątową. Łączna wartość strat wyniosła 2.100 zł.
Z kolei w dniach 11 -15 listopada 2016 r. nieznany z dwóch boksów piwnicznych w jednym z bloków skradł: 11 wędek, plastikową skrzynkę z narzędziami, dwie pary łyżwo -rolek dziecięcych i radioodbiornik. Poszkodowany 61-latek oszacował łączne straty na kwotę ok. 800 zł.
Ktoś może powiedzieć, że wykrywalność tego typu przestępstw nie jest wysoka, a szansa na odzyskanie utraconego mienia średnia. A tymczasem ostrowieccy policjanci zatrzymali 31-latka podejrzewanego o serię kradzieży z włamaniem do piwnic. Łupem sprawcy padały rowery i elektronarzędzia.
-Do kradzieży dwóch rowerów o wartości blisko 1.200 zł z suszarni blokowej doszło w czerwcu i na początku listopada bieżącego roku -mówi oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim, kom. Ewa Libuda. Dodatkowo w połowie listopada miało miejsce włamanie do piwnicy w jednym z bloków w mieście. Nieustalony wówczas sprawca również skradł rower oraz elektronarzędzia. Śledczy przedstawili podejrzanemu zarzuty, do których się przyznał. Część skradzionego mienia została odzyskana.
(w)

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *