Pałac rozbił KSZO

Orlen Liga. *Pałac Bydgoszcz ? KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (25:17, 25:12, 25:19).


Pałac: Jagodzińska (10), Misiuna (8), Krzywicka (15), Kuligowska (8), Śmieszek (9), Pleśnierowicz (3), Nowakowska (libero) oraz Portalska, Maternia (3), Bałdyga i Ziółkowska. Trener: Adam Grabowski.
KSZO: Brzóska (8), Polak (1), Ściurka (6), Kapturska (6), Soter (5), Piotrowska (2), Pauliukouskaja (libero) oraz Colik, Stroiwąs, Thaka, Szpak. Trener: Dariusz Parkitny.
MVP: Marlena Pleśnierowicz (Pałac).
Sędziowali: Bogumił Sikora – Janusz Cyran.
Widzów: 1100.

W I secie ostrowczanki prowadziły 7:4, ale pozwoliły sobie na wyjątkowy przestój w grze, przegrały sześć akcji z rzędu i było 7:10. Nasz szkoleniowiec ratował sytuację dwoma przerwami na żądanie, ale na nic się zdały, bo KSZO przegrywał 8:13 i 11:16. W końcowej części partii nasza drużyna nie była w stanie przeciwstawić się rywalkom i nic dziwnego, że zakończyła się ona pewną wygraną Pałacu.

O II secie zapewne wszyscy w naszym teamie chcieliby zapomnieć. Szwankowało w nim przyjęcie, do tego stopnia, że najpierw ostrowczanki przegrywały… 3:13, a następnie… 3:17. Set zakończył się wysokim zwycięstwem miejscowych.

Zastanawialiśmy się, czy w przerwie KSZO otrząśnie się po takim dictum bydgoszczanek? Na początku III seta wydawało się, że tak, bo było 3:3 i 6:6. Niestety, przeciwniczki wkrótce wypracowały trzy i czteropunktową przewagę. KSZO przegrywał 10:13 i 12:16. Dzięki udanie zagrywającej Joannie  Kapturskiej nasz zespół odrobił straty i było po 16, ale w końcówce partii dała o sobie znać skuteczna w szeregach Pałacu gra Kuligowska i Jagodzińska i w ten sposób nasza drużyna przegrała seta i szósty mecz w sezonie. Wciąż więc zamyka tabelę Orlen Ligi.

Siatkarki KSZO słabiej prezentowały się w grze na siatce. Atakiem zdobyły 23 pkt. przy 39 Pałacu, natomiast blokiem tylko 2 pkt. przy 13 przeciwniczek. Ostrowczanki posłały 3 asy serwisowy przy 4 bydgoszczanek.
W Bydgoszczy nie wystąpiła atakująca Delicia Pierre, która przebywa obecnie w USA.
W najbliższą środę, o godz. 18, KSZO podejmuje Legionovię Legionowo.

Print Friendly, PDF & Email

3 thoughts on “Pałac rozbił KSZO

 • 26/11/2016 at 11:38
  Permalink

  Poza Panią Ściurką nie ma tam zawodniczki na poziom OrlenLigii – wiem bo widziałem ten pokaz na miejscu w Bydgoszczy. W dodatku zastanawia mnie dlaczego mimo tak słabej gry są też zawodniczki w naszej drużynie u których uśmiech mimo żenującej gry nie schodzi z twarzy.

  Reply
 • 27/11/2016 at 09:26
  Permalink

  Zgadzam się z tym uśmiechem….nie na miejscu. Powagi zero

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *