Z policyjnych raportów

Przygoda w kawiarni

W dniu 27 listopada 2016 r., o godz. 12.17, w Ostrowcu Świętokrzyskim w kawiarni została okradziona 69-latka. Kieszonkowiec niepostrzeżenie ukradł jej torebkę wraz z dokumentami, telefonem komórkowym oraz pieniędzmi w kwocie 80 zł.

Włamywacze z pieskiem

W dniu 25 listopada 2016 r., ok. godz. 20, w Ostrowcu Świętokrzyskim przy ul. Bałtowskiej, dwóch młodych mężczyzn próbowało włamać się do garaży. Policyjny patrol podczas patrolowania pobliskiego terenu, na tej samej ulicy napotkał podejrzewanych o to przestępstwo mężczyzn spacerujących z psem. Starszy z nich w wieku 17 lat usłyszał już zarzuty usiłowania włamania. Młodszym w wieku 16 lat zajmie się sąd rodzinny. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Jechał na podwójnym gazie

W dniu 26 listopada 2016 r., ok. godz. 7, w Ostrowcu Świętokrzyskim policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego na jednej z ulic w mieście zatrzymali do kontroli kierującego samochodem ciężarowym marki Daf. Od kierowcy wyraźnie czuć było woń alkoholu. Jak się okazało, 44-letni mieszkaniec Starachowic miał blisko 1,4 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialnemu kierowcy może grozić kara do 2 lat pobawienia wolności, wieloletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka kara grzywny.

-Pomimo częstych działań prowadzonych przez policjantów oraz kampanii informacyjnych przestrzegających przed kierowaniem pojazdami pod wpływem alkoholu, nadal zdarzają się osoby, które wsiadają za kierownicę w stanie nietrzeźwości -mówi oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim, kom. Ewa Libuda. Apelujemy do wszystkich o nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu oraz o zdjęcie nogi z gazu, rozwagę i ostrożność.

(w)

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *