Waterpolowe wieści

Przed nami VI Mikołajkowy Turniej w Piłce Wodnej, juniorzy KSZO awansowali do finałów mistrzostw Polski, a Zuzanna Wiecheć wywalczyła Puchar Słowacji.
VI Międzynarodowy Mikołajkowy Turniej w Piłce Wodnej

15304002_571714449686844_1288596351_o
W najbliższy weekend, w dniach od 3 do 4 grudnia, na Pływalni ?Rawszczyzna? rozegrany zostanie – zorganizowany przez KSZO i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. ? VI Międzynarodowy Turniej Mikołajkowy Piłki Wodnej o Puchar Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosława Górczyńskiego.
W zawodach wystartują cztery drużyny z rocznika 2003 i młodsi, w tym ekipy ze Lwowa, Bochum i dziewczęca z Koszyc.
Oto program zawodów:
2 grudnia (piątek)
18.00 ? 19.00 Trening KS KSZO Ostrowiec Św. ? Blau Weiss Bochum
19.00 ? 20.00 Trening DYNAMO Lwów ? VMSC Wilno
20.00 ? 21.00 Trening Olympia SG Koszyce ? KS KSZO II Ostrowiec Św.
 3 grudnia (sobota)
9.00: rozgrzewka
9.30: Dynamo Lwów – VMSC Wilno
10.30: KSZO Ostrowiec Św. – Blau Weiss Bochum
11.30:  KS KSZO II Ostrowiec Św. – Olympia SG Koszyce (kobiety, mecz sparingowy).
16.30: rozgrzewka
16.45: uroczyste otwarcie turnieju
17.00: Blau Weiss Bochum – DYNAMO Lwów
 17.45: KS KSZO Ostrowiec Św. – VMSC Wilno
18.30: KS KSZO II Ostrowiec Św. – Olympia SG Koszyce, kobiety, mecz sparingowy.
4 grudnia (niedziela)
9.00: rozgrzewka
9.30: VMSC Wilno – Blau Weiss Bochum
10.15: KS KSZO Ostrowiec Św. ? Dynamo Lwów
11.00: podsumowanie i zakończenie turnieju
11.15: KS KSZO II Ostrowiec Św. – Olympia SG Koszyce, kobiety (mecz sparingowy).
W Ostrowcu gościć będziemy żeńską drużynę waterpolo SG OLYMPIA Koszyce w składzie z ostrowczanką, Zuzanną Wiecheć. Drużyna co prawda wystąpi poza konkursem rozgrywając trzy mecze sparingowe z drużyną juniorów KSZO Ostrowiec, ale na pewno będzie to okazja do obejrzenia próbki dobrego żeńskiego waterpolo z naszą zawodniczką w składzie.

 Juniorzy KSZO awansowali do turnieju finałowego mistrzostw Polski

dsc_3844
Podopieczni trenera Roberta Serwina i Mariusza Staweckiego rozpoczęli zmagania o Mistrzostwa Polski Juniorów. Na turnieju w Gliwicach zmierzyli się z GKPW 59 Gorzów, Alfą Gorzów oraz WTS Polonią Bytom. Nasi waterpoliści rozegrali zacięte spotkania i z 3 miejsca w tabeli zapewnili sobie awans do finałowych zawodów.
Oto komplet wyników:
*GKPW 59 Gorzów – KSZO Ostrowiec 14:11 (4:0, 4:3, 3:4, 3:4)
*WTS Polonia Bytom – Alfa Gorzów 19:4 (3:0, 5:2, 5:1, 6:1)
*Alfa Gorzów – KSZO Ostrowiec 3:4 (1:0, 1:1, 1:1, 0:2)
*WTS Polonia Bytom – GKPW 59 Gorzów 23:5 (7:0, 3:0, 8:0, 5:5)
*Alfa Gorzów – GKPW 59 Gorzów 6:6 (1:3, 0:1, 3:1, 2:1) rzuty karne 3:1
*WTS Polonia Bytom – KSZO Ostrowiec 19:10 (5:2, 3:2, 8:2, 3:4).
Bramki w turnieju zdobywali dla naszej drużyny: Aleksander Ozga (8), Wiktor Pałasz (5), Patryk Sadłowski (4), Jakub Kochański (3), Igor Szląszkiewicz (3), Kamil Żak (3). Wystąpili także: Oskar Jarocha, Kamil Nawodziński, Maksymilian Krakowiak, Kacper Nadbrzuchowski, Cezary Pietrzyk, Michał Grys, Jakub Krawczyk.

 Zuzanna Wiecheć z Pucharem Słowacji

20161127_105329
Nasza pierwsza zawodniczka grająca oficjalnie w zagranicznym klubie piłki wodnej, wychowanka KSZO i trenera Roberta Serwina Zuzanna Wiecheć wraz z zawodniczkami z drużyny SG OLYMPIA Koszyce wywalczyła w miniony weekend w Topolczanach Puchar Słowacji 2016 w kategorii seniorek.
Zawodniczki SG OLYMPIA KOSZYCE udowodniły swoją wyższość w czterech meczach turniejowych wygrywając 14-13 z drużyną KVP Piestany, 13:4 z Pirania SC Topolczany, 14-10 z drużyną Slavia UK Bratislava oraz 9:7 z PVK Vrutky. Najbardziej emocjonujący był pierwszy mecz, w którym zawodniczki Olympii przegrywały już w drugiej kwarcie 10 do 5. Potrafiły jednak sie zmobilizować i doprowadzić do remisu w trzeciej kwarcie a następnie wyszły na prowadzenie i kontrolowały grę w ostatniej odsłonie spotkania. Nie mniej jednak walka toczyła się do ostatniego gwizdka sędziego.
– Występ w Pucharze Słowacji kategorii seniorek to największe wyzwanie z jakim do tej pory się spotkałam w swoim waterpolowym życiu. Możliwość gry ze starszymi i bardziej doświadczonymi zawodniczkami zarówno jako koleżankami z drużyny jak i przeciwniczkami z innych klubów to wspaniała lekcja żeńskiego waterpolo – mówi Zuzia. – Szczególnie od zawodniczek z Węgier jest się czego uczyć. Bramka strzelona przez jedną z nich, moja klubową koleżankę Nore Debreceni, w trudnej pozycji, śrubą, ze skrzydła została wybrana bramką turnieju. Cieszę się, że udało mi się podczas gry wypełnić założenia taktyczne określone przez trenera i wypełnić postawione przede mną zadania. Byłam przydatna mojej drużynie i miałam okazje czegoś się nauczyć. Dzięki zaangażowaniu wszystkich koleżanek z zespołu udało się wywalczyć Puchar! Każdy taki turniej, każda tego typu wygrana budzi chęć dalszego rozwoju sportowego i oczywiście apetyt na zwycięstwo w kolejnych zawodach. Chciałabym również w tym miejscu podziękować dyrektorowi II LO im. J.Chreptowicza, panu Sławomirowi Miszczukowi, oraz całemu gronu pedagogicznemu za wsparcie i umożliwienie brania udziału w zawodach sportowych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *