Netia inwestuje 10 mln złotych

W Ostrowcu Świętokrzyskim uroczyście otwarto rozbudowane Centrum Telesprzedaży Netii.
W mieście trwa też modernizacja sieci do standardu światłowodowego, dzięki czemu mieszkańcy i lokalny biznes zyska dostęp do najnowocześniejszych  usług komunikacyjnych on-line oraz cyfrowej rozrywki.
Największe Centrum Telesprzedaży
Centrum Telesprzedaży Netii w Ostrowcu Świętokrzyskim działa od 2012 r. W ostatnich miesiącach zostało znacząco rozbudowane i jest obecnie największym tego typu ośrodkiem operatora. Aktualnie pracuje tu 170 osób na różnych stanowiskach, w tym 120 konsultantów, kierownicy, koordynatorzy zespołów, czy rekruterzy. Po rozbudowie w tej lokalizacji dostępnych jest aż 200 stanowisk pracy dla konsultantów telesprzedaży. Dlatego firma prowadzi kolejne rekrutacje.
-Szukamy osób, które wesprą nas w bieżącej obsłudze sprzedażowej klientów. Jesteśmy otwarci na elastyczne formy i godziny zatrudnienia. Szukamy osób komunikatywnych i nastawionych na rozwój, bez względu na płeć, czy wiek. Ważna jest także umiejętność pracy w zespole oraz dobra organizacja pracy ?mówi Joanna Wcisło, Dyrektor Generalna Rynku B2C w Netii.
Netia chce zatrudniać w ostrowieckim centrum ok. 250 pracowników
-O lokalizacji zaważyło bardzo dobre dotychczasowe doświadczenie w pracy z mieszkańcami z tego regionu, a także przyjazny klimat dla inwestycji zarówno w urzędzie miasta, jak i starostwie ? dodaje J. Wcisło. Warunki płacowe i premiowe przez nas oferowane są na tyle atrakcyjne, że nie odczuwamy dużej rotacji w naszej call center.
Jak przyznała Justyna Jakubowska, szefująca ostrowieckiemu centrum, najtrudniejsze było skompletowanie pierwszych pracowników.
-Ludzie tutaj przychodzący na początku wiązali tę pracę z asystentką, czy sekretarką, ale to na przestrzeni tych lat, odkąd jesteśmy w Ostrowcu Świętokrzyskim, się zmieniło, a to głównie dzięki często organizowanym dniom otwartym, podczas których można poznać specyfikę pracy. Dziś mamy 10 zespołów sprzedażowych, 10 koordynatorów, 120 konsultantów, 2 zespoły e-sales, który tworzą 2 koordynatorów i 30 konsultantów, zespół back office, zespół ds. efektywności, trenerów i kierowników- wylicza Justyna Jakubowska.
Podczas uroczystości wstęgę przecięli: Joanna Wcisło, Dyrektor Generalna Rynku B2C w Netii, Jarosław Górczyński, prezydent miasta oraz Zbigniew Duda, starosta ostrowiecki.
-Wartością każdej firmy są ludzie, a tutaj zobaczyłem uśmiechniętą, młodą załogę. Życzę wam, aby w nowej siedzibie pracowało wam się jeszcze lepiej -mówił prezydent Jarosław Górczyński.
Inwestycje w nowoczesną sieć
Rozbudowa Centrum Telesprzedaży to nie jedyna inwestycja Netii w Ostrowcu Świętokrzyskim. W ramach strategicznego projektu budowy sieci nowej generacji, operator prowadzi proces inwestycyjny, dzięki któremu w przyszłym roku praktycznie wszystkie gospodarstwa domowe w Ostrowcu Świętokrzyskim, do których obecnie dochodzi sieć operatora, znajdą się w zasięgu najnowocześniejszej sieci światłowodowej, pozwalającej na przesyłanie danych z prędkością rzędu 1 Gb/s. W zasięgu sieci Netii znajduje się ponad 21 tys. spośród ok. 25 tys. mieszkań w Ostrowcu Świętokrzyskim (ok. 80 proc. zasięgu). W sumie inwestycje Netii w Ostrowcu Świętokrzyskim (telecentrum oraz infrastruktura sieciowa) sięgną około 10 mln zł.
W ramach drugiego strategicznego projektu (Local Netia) ? składającego się na kompleksowy program transformacji Netii ? operator prowadzi rozmowy z lokalnymi, ostrowieckimi przedsiębiorcami, którzy są zainteresowani staniem się partnerami Netii, na których spocznie sprzedaż, dostarczanie usług oraz utrzymanie sieci dostępowej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Netia inwestuje 10 mln złotych

 • 07/12/2016 at 19:15
  Permalink

  Powiedzmy sobie szczerze, tu nie ma czego świętować i przecinać czerwone wstęgi!

  Praca w Netii, a szczególnie praca na stanowisku konsultanta, to nie jest praca marzeń, tylko praca na przetrwanie, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę zarobki.

  Więc nie wiem, z czego się tak Pan Prezydent cieszy?

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *