Poznaliśmy Wolontariusza Roku 2016 (zdjęcia)

Bożenna Majewska została Wolontariuszem Roku 2016. Uroczyste wręczenie wyróżnienia nastąpiło na I Ostrowieckiej Gali Wolontariatu.

To wspólne przedsięwzięcie stowarzyszeń ?Przestrzeń Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych PISK” oraz ?Inicjatywa Społeczna Ostrowiec ISO 2015″.
– Bardzo ważne jest dla nas budowanie społeczeństwa obywatelskiego, bo chcemy zmieniać otaczającą nas rzeczywistość- mówiły prowadzące galę Aneta Lewandowska i Katarzyna Cukierska. W sektorze NGO, w jakim działamy, bardzo ważna jest postawa obywatelska, odpowiedzialność i właśnie wolontariat.  
Katarzyna Cukierska przyznała ponadto, że dzisiejszy dzień i gala wolontariatu jest dla niej osobiście bardzo ważna, bo podobne przedsięwzięcie wraz z wieloma partnerami społecznymi realizowała w Ostrowcu Św. przed dziesięcioma laty.
– Świetnie, że powróciliśmy do dobrej praktyki i budujemy kulturę współpracy między organizacjami- mówiła Katarzyna Cukierska. Świetnie jest obserwować, jak na przestrzeni tych lat wiele zmieniła się w naszym mieście.

Bardzo wzruszającym elementem uroczystości było wystąpienie Alicji Pongowskiej, gdyż na operację serca jej córki Viktorii pomagało tak wiele osób.
– Nie spodziewałam się, jak ogromny wymiar może mieć pomoc wolontariuszy ? mówiła. Dla mnie wolontariusze są aniołami, które pojawiają się wszędzie tam, gdzie potrzebna jest pomoc.   
Punktem kulminacyjnym gali było wręczenie tytułu Wolontariusza Roku 2016, który otrzymała Bożenna Majewska, kolejne dwa miejsca w głosowaniu kapituły konkursu zajęli Marika Żak oraz Kacper Artykiewicz. W tym roku w gronie nominowanych znaleźli się ponadto: Norbert Góra, Adrianna Jagodzińska, Agnieszka Niedbała, Anna Sadowska, Dawid Skoczylas oraz Patryk Stępień.
I Galę Wolontariatu, w której organizację zaangażowało się MCK, uświetniło studio wokalne Ewy Goworowskiej ?Pandora?, a przed publicznością zaprezentowali się: Viktoria Pongowska,  Gabrysia Górniak, Wiktoria Wójcik, Marcin Fulara.

kjBożenna Majewska, Wolontariuszka Roku 2016:  -Będąc wolontariuszem nie chodzi o wyróżnienia, a o niesienie pomocy drugiemu człowiekowi. Jednak z licznych przyznanych mi nagród najmilej wspominam odznakę wolontariusza wręczoną mi przez ówczesnego prezydenta Ostrowca Św. Jana Szostaka

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Poznaliśmy Wolontariusza Roku 2016 (zdjęcia)

  • 12 grudnia 2016 at 17:57
    Permalink

    Pani Bożenno serdeczne gratulacje od członków Klubu Gazety Polskiej w Ostrowcu Św.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *