Siatkarki KSZO uległy beniaminkowi z Łodzi

Orlen Liga. *KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – ŁKS Łódź 1:3 (22:25, 26:24, 22:25, 23:25).


KSZO: Brzóska (22), Ściurka (12), Kapturska (14), Szpak (4), Thaka (2), Piotrowska (3), Pauliukouskaya (libero) oraz Stroiwąs (8), Polak (2) i Colik (libero). Trener: Dariusz Parkitny.
ŁKS: Muhlsteinova, Wołoszyn (7), Osadchuk (11), Kwiatkowska (13), Sielicka (16), Bryda (12), Strasz (libero) oraz Oleksy (5). Trener: Michał Masek.
MVP: Krystyna Strasz.
Sędziowali: Marek Słowik – Marcin Bzodek.
Widzów: 730.

Opromienione zwycięstwem w Sopocie tym razem siatkarki KSZO rozegrały słabsze spotkanie i przegrały po trwającym godzinę i czterdzieści pięć minut spotkaniu z łodziankami, nadal zajmując 13 miejsce w tabeli.
ŁKS, mimo braku w swych szeregach Izabeli Kowalińskiej, podyktował ostrowczankom twarde reguły gry. W I secie nasz zespół co prawda miał problemy ze skończeniem ataku, ale popsuł sześć zagrywek i punkty mu uciekały. Przy stanie 6:10 i 14:18 trener Dariusz Parkitny próbował ratować sytuację przerwami na żądanie, ale rywalki nie zmarnowały kilkupunktowej przewagi.
Od początku II seta ostrowczanki wypracowały sobie przewagę. Prowadziły m.in. 6:3 i 12:8. Kiedy łodzianki zmniejszyły dystans do stanu 18:17 nasz szkoleniowiec poprosił o czas, po którym KSZO odskoczył na 22:17. Jednak cztery kolejne akcje wygrał ŁKS i mieliśmy emocjonującą końcówkę. Na szczęście przy stanie 24:24 dwie piłki z rzędu padły łupem KSZO i na przerwę oba zespoły schodziły przy remisie 1:1.

Kubanka Ana Yillin Cleger Abel ostatecznie nie zagra w KSZO
Kubanka Ana Yillin Cleger Abel ostatecznie nie zagra w KSZO

W III partii początkowo gra była w miarę wyrównana. Jednak od stanu 9:9 przewagę osiągnęły łodzianki. KSZO przegrywał 13:15 i 14:18, a później aż 15:21. Co prawda kąśliwą zagrywką nasza kapitan Dorota Ściurka zmniejszyła dystans, ale prowadzenie w meczu objęły przyjezdne.
W IV secie oglądaliśmy pogoń KSZO za uciekającym ŁKS. Siatkarki ostrowieckie nie kończyły ataków, popełniały własne błędy i w efekcie przegrywały 5:8, 9:16 i 13:20. Potrafiły jednak, po serii dobrych zagrywek Pauliny Stroiwąs i skutecznej grze najlepszej w naszych szeregach Roksany Brzóski, doprowadzić, przy wspaniałym dopingu kibiców, do remisu po 23. Niestety, naszym siatkarkom nie udało się z kolei doprowadzić do tie-breaka i łodzianki wywiozły z Ostrowca komplet punktów, awansując na 9 miejsce w tabeli.
Ciekawa okazała się pomeczowa statystyka, która wskazuje, że ostrowczanki były jednak minimalnie lepsze w grze atakiem. Tym elementem wywalczyły bowiem 53 pkt. przy 49 rywalek. Lepie także serwowały, notując 11 asów serwisowych przy 5 łodzianek. Nieco gorzej radziły sobie na grze blokiem, mając na koncie 7 punktowych bloków przy 9 ŁKS. Niestety, podopieczne trenera Dariusza Parkitnego popełniły aż 36 błędów własnych, dostarczając rywalkom również 36% zdobytych przez nie punktów w ostrowieckiej hali. Dla porównania łodzianki miały na swym koncie 21 błędów własnych.

Podczas meczu nie zazdrościliśmy trenerowi Dariuszowi Parkitnemu, który wciąż nie może dokonywać zmian na pozycji atakującej. Faktem jest, że z zespołem trenowała Kubanka Ana Yillin Cleger Abel, była zawodniczka m.in. Telecomu Baku, ale ostatecznie okazało się, że nie zostanie zawodniczką naszego pomarańczowo ? czarnego teamu. Na ewentualne uzupełnienie kadry nasz klub ma czas do 21 grudnia.
W najbliższą sobotę, 17 grudnia, KSZO wyjeżdża do Bielska ? Białej na mecz z sąsiadującym w tabeli BKS.

 

 

 

Aktualna tabela Orlen Ligitabelus

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *