Sukcesy taekwondoków

Taekwondocy OSTO w Pucharze Polski i z św. Mikołajem

img_22851
W Olsztynie odbyła się ostatnia w tym roku kalendarzowym edycja zawodów rankingowych Pucharu Polski w Taekwondo Olimpijskim Olsztyn Cup 2016. Na olsztyńskich matach stawiło się 340 kadetów i juniorów. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym, gdyż wystartowali w nich najlepsi zawodnicy z całej Polski. Większość kategorii wagowych obsadzona była licznie, po kilkunastu zawodników. Aby wejść do strefy medalowej trzeba było wygrać po 2, 3 walki. Z zawodów na zawody poziom polskiego taekwondo rośnie.
Ostrowieckie Stowarzyszenie Taekwondo Olimpijskiego reprezentowało sześciu zawodników. Byli to juniorzy: Patryk Lipiec, Jakub Pater, Piotr Ćwikła oraz kadeci: Piotr Stec, Jakub Sieroń, Dominik Gromala. Wszyscy nasi reprezentanci pokazali ducha walki oraz poprawna postawę. Brązowym medalistą w kategorii open został Patryk Lipiec. Jakub Pater i Piotr Stec wygrali swoje pierwsze pojedynki, jednak w kolejnej rundzie musieli uznać wyższość rywali. Pozostała trójka odpadła w pierwszej fazie.
-Start w Olsztynie należy uznać za udany, ze względu na ogromne doświadczenie, jakie zdobyli nasi zawodnicy ? mówi trenerka, Wioletta Walerowicz. -Rywalizacja z najlepszymi fighterami w kraju jest doświadczeniem, które zaprocentuje w kolejnych walkach, zwłaszcza u kadetów, którzy właśnie przeszli z młodszego rocznika do wyższej kategorii wiekowej. Kolejne zawody tuż po nowym roku w Swarzędzu, które także mają rangę Pucharu Polski.
W hali PSP Nr 7, w której regularnie odbywają się treningi taekwondo OSTO na sportowo świętowali Mikołajki najmłodsi, początkujący członkowie klubu. Mikołajkowy Turniej Sprawnościowy OSTO zgromadził blisko pięćdziesięciu uczestników w wieku? od 3 do 11 lat. W rodzinnej atmosferze, przy dopingu bliskich młodzi zawodnicy rywalizowali w konkurencjach sprawnościowych: kopnięcia na czas, kopnięcia z wyskoku oraz walki soft- stick, a najmłodsza grupa 3-5 latków mogła się sprawdzić w ogólnorozwojowym torze przeszkód. Były dyplomy, medale i upominki od Mikołaja i wielkie rodzinne, sportowe święto.
Dzieci mogły zaprezentować rodzicom zdobyte dotychczas umiejętności oraz sprawdzić się rywalizując z kolegami ? podkreśla Wioletta Walerowicz. -Poznały zasady rozgrywania konkurencji oraz uczyły się kultury uczestniczenia w rywalizacji sportowej, bo sport to nie tylko kwestia sprawności fizycznej, ale też kultura zachowania, stosowanie zasad fair play, umiejętność zachowania się w sytuacji zwycięstwa i przegranej oraz współpraca, czego również uczymy naszych wychowanków. Starsi zawodnicy i rodzice natomiast poznali ?od kuchni? organizację zawodów pomagając w przygotowaniach i sędziowaniu. Wszystkim uczestnikom należą się gratulacje i życzenia wytrwałości w dalszych treningach, a pomocnikom św. Mikołaja serdeczne podziękowania.

Mamy drugi w Ostrowcu klub taekwondo i medale też

m195
Trenujący w Zespole Szkół Publicznych Nr 2 na Osiedlu Stawki Klub Taekwondo Olimpijskie Ostrowiec, który jest drugim klubem tej dyscypliny sportu w naszym mieście, startował w Łopienniku Górnym w X Mikołajkowym Pucharze Taekwondo oraz w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Taekwondo Olimpijskim.
Grupa 14 zawodników biorących udział w turnieju zdobyła wiele medali w różnych konkurencjach i kategoriach wiekowych oraz wagowych.
Zuzanna Polak wywalczyła dwa medale brązowe w walkach sof-stick oraz dubal dangseon dollyo chagi. Julia Polak i Adam Gęsiarz zdobyli srebro w walkach sof-stick, Konrad Kowalski brąz w walkach sof-stick. Srebro w walkach kyorugi bez kontaktu na głowę wywalczyli Maja Borowiecka oraz Krystian Bębenek, który zdobył jeszcze jedno srebro w dubal dangseon dollyo chagi.
Zawody te były wyjątkowe dla gospodarzy ze względu na Jubileusz 15-lecia UKS AMICUS Łopiennik Górny, w związku z tą uroczystością sędziowie Anatol Marzec i Michał Jedlikowski, którzy jednocześnie są trenerami ostrowieckiego klubu, zostali uhonorowani: ?za wieloletnią współpracę w upowszechnianiu kultury fizycznej i sportu??.
Klub Taekwondo Olimpijskie Ostrowiec działa dopiero od wiosny tego roku. Zawodnicy sukcesywnie zdobywają coraz to nowsze doświadczenia związane z tą dyscypliną sportową.

m34w2

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *