Przed meczem BKS – KSZO. Ultimatum dla trenera i siatkarek z Bielska – Białej

W sobotę, 17 grudnia o 18.00, w hali BKS Stal odbędzie się mecz Orlen Ligi pomiędzy BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała, a KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.
KSZO wyjeżdża na mecz z sąsiadującym w tabeli BKS po wspólnych treningach z goszczącym w Polsce wicemistrzem Białorusi, zespołem Zhemchuzina Mozyr. Wszystkie nasze zawodniczki są gotowe do gry, oczywiście poza Zuzanną Czyżnielewską, która po zabiegu musi jeszcze co najmniej przez dwa miesiące przechodzić okres rehabilitacji.
Jak się dowiedzieliśmy, prze tym spotkaniem trener i siatkarki ekipy z Bielska – Białej otrzymali ultimatum. Muszą wygrać trzy najbliższe spotkania: z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski na własnym boisku oraz dwa wyjazdowe z ŁKS-em Commercecon Łódź i Atomem Treflem Sopot. Jeśli nie, z posadą pożegna się szkoleniowiec BKS, Mariusz Wiktorowicz.
Podczas meczu przeprowadzona zostanie wspólna akcja bialskiego klubu z DMKS, a każdy kto tylko wyrazi chęć będzie mógł zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku lub komórek macierzystych. W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy. Potencjalnym dawcą szpiku może zostać każdy z nas. Wystarczy tylko mieć pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, która czuje się zdrowa, waży minimum 50 kg i nie ma dużej nadwagi.
A tak mecz z KSZO reklamuje rozgrywająca BKS, Magdalena Gryka

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *