Na długie, zimowe wieczory…

Tym razem wraz z Wydawnictwem Czwarta Strona dla miłośników książek proponujemy fantastykę, kryminał i powieść historyczną.

andumeniaMonika Glibowska
ANDUMENIA
Legenda Andum?nii głosi, że generałowie powstaną, gdy ojczyzna będzie w potrzebie?
Kraj jest na skraju kolejnej wojny i bankructwa. Władczyni Andum?nii decyduje się wybudzić po 120 latach skrzydlatych generałów armii, uśpionych po wielkiej bitwie z Zineanem mocą niezwykłego zaklęcia.
Dwór wrze od plotek, wewnętrznych zdrad oraz walk o władzę. May Verteri, najpotężniejsza z przebudzonych i ulubienica poprzedniej przywódczyni, oskarżana jest o śmierć zwierzchniczki. Piękna i charyzmatyczna ?Krwawa? generał nie pamięta wydarzeń z ostatniej wojny. May knuje własną intrygę, potajemnie gromadząc księgi ze starożytną magią i rozwijając moc. Losy Andum?nii spoczywają w niepewnych rękach, a zagrożenie może przyjść z najmniej spodziewanej strony?
Powieść laureatki I edycji konkursu ?Czwarta Strona Fantastyki? została doceniona przez jury za rewelacyjną kompozycję, świetnie przemyślane intrygi i język godny światowych bestsellerów.

 

 

 

 

milczenieMagdalena Knedler
NIC OPRÓCZ MILCZENIA
Komisarz Anna Lindholm wyjeżdża do Włoch, porzucając bliskich. Chce skryć się przed światem wśród wąskich uliczek i kanałów Wenecji. Jednak nie tylko wspomnienia nie pozwalają jej odpocząć?
W dniu rozpoczęcia karnawału Anna znajduje ciało tajemniczego gondoliera. Jego strój i maska wyraźnie nie pasują do siebie? Czyżby morderca chciał w ten sposób coś przekazać? W Annie odzywa się policyjny instynkt, który wplątuje ją w śledztwo prowadzone przez pociągającego commissario, Antonia Vallego. Szybko okazuje się, że sprawa dotyczy więcej niż jednej zbrodni, a uwikłani są w nią członkowie potężnych i zamożnych weneckich rodzin?.
Magdalena Knedler i komisarz Anna Lindholm porwą Cię do miasta pełnego tajemniczych zbrodni.

 

 

 

 

 

corka-reewolucjiAntonia Senior
CÓRKA REWOLUCJI
Najlepsza powieść historyczna 2014 według magazynu BBC History Extra!
Londyn, 1640 rok. Henrietta Challoner nie wiedzie beztroskiego życia kupieckiej córki. Owdowiały ojciec nadużywa alkoholu, babka odmawia dostępu do wykształcenia, a bracia walczą po przeciwnych stronach barykady. Na dodatek dziewczyna zakochuje się w mężczyźnie, którego jej rodzina nie chce zaakceptować. Henrietta angażuje się w spór parlamentarzystów z rojalistami, próbując równocześnie odpowiedzieć sobie na pytanie, czy w burzliwym okresie rewolucji kobiecie przyda się wykształcenie? I jak ocalić ludzi,  których kocha, pozostając jednocześnie lojalną i wierną ideałom?
Intensywne, pełne mocy pisarstwo Senior tchnęło nowe życie w najbardziej wyniszczający i niebezpieczny okres w angielskiej historii.

?The Times?

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *