?Etiuda? na filmowym forum

Waldemar Włodarczyk, kierownik kina ?Etiuda? MCK reprezentował Ostrowiec Św. na branżowym 42 Forum Wokół Kina, które odbyło się w Oławie.

fot. 42 FWK
fot. 42 FWK

Impreza ta była okazją podsumowania ostatnich dwunastu miesięcy w polskich kinach oraz prezentacji propozycji repertuarowych na nowy rok.
Jej punktem kulminacyjnym było wręczenie ?Złotych Biletów? dla najbardziej kasowych obrazów 2016 roku. Podczas uroczystości nagrodzono za przekroczenie 2,5 mln widowni fi lm ?Pitbull- Niebezpieczne kobiety?, który odebrał najwyższy laur, czyli Brylantowy Bilet, ?Planeta Singli? otrzymała Diamentowy Bilet, ?Wołyń?, ?Pitbull- Nowy Początek? ?7 rzeczy, których nie wiecie o facetach? Platynowe Bilety, zaś ?Ostatnia rodzina? i ?Moje córki krowy? Srebrne Bilety.
– To był wyjątkowy rok dla kin- podsumowuje Waldemar Włodarczyk. Frekwencja na filmach nie tylko polskich była bardzo dobra. Jednak nasze, krajowe produkcje swymi wynikami potwierdziły, że mają się dobrze.
Kiniarze w Oławie, jako pierwsi w kraju na długo przed premierą zobaczyli m.in. ?Powidoki? – ostatni fi lm Andrzeja Wajdy, czy komedię Filipa Zylbera ?Po prostu przyjaźń?.
– W 2017 roku znów będziemy chcieli zachować proporcje między kinem komercyjnym, a artystycznymi propozycjami, które mają swego widza w Ostrowcu Św. ? zapowiada Waldemar Włodarczyk. W gronie najbardziej oczekiwanych produkcji jest ?Ciemniejsza strona Greya?, wspaniałe animacje ?Sing? i wyświetlana w ferie zimowe ?Balerina?, kolejne propozycje z filmowych uniwersów Marvela, czy DC Comics. Niespodziankę może sprawić też najnowsza produkcja Luca Bessona ?Valerian?, która wygląda na fi lmowy miks ?Avatara? i ?Gwiezdnych wojen?. Na miłośników kina polskiego czekać będą też propozycje, dla wielbiciela ambitniejszego repertuaru ?Powidoki?, zaś dla miłośników rozrywki ?Po prostu przyjaźń?.
Forum Wokół Kina to także nowinki technologiczne, z którymi zapoznała uczestników imprezy m.in. firma kinotechniczna ?Kinekspert?, świętująca w tym roku 20-lecie obecności w branży kinowej, z którą od samego początku współpracuje nasze ostrowieckie kino.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *