Siatkarki KSZO z pewnym zwycięstwem i w szampańskich nastrojach…

Orlen Liga. 13 kolejka: KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Giacomini Budowlani Toruń 3:0 (25:18, 25:15, 25:21).

Roksana Brzóska - najlepsza zawodniczka meczu KSZO - Budowlani Toruń
Roksana Brzóska – najlepsza zawodniczka meczu KSZO – Budowlani Toruń

KSZO: Brzóska (13), Polak (3), Ściurka (8), Kapturska (11), Soter (3), Piotrowska (6), Pauliukouskaya (libero). Trener: Dariusz Parkitny.

Budowlani: Wojcieska (1), Paulava (3), Lewandowska (6), Polak (6), Wójcik (3), Pavan (16), Martinez (libero) oraz Gancarz, Jasińska, Ryznar (3), Janik (2) i Nowak. Trener: Nicola Vettori.

MVP: Roksana Brzóska (KSZO).

Sędziowali: Janusz Grzegorz – Banaś Anna.

Widzów: 560.

Siatkarki KSZO nie miały większych problemów z odniesieniem zwycięstwa nad zamykającymi tabelę toruniankami i po nie tylko ostatnim meczu w 2016 roku, ale i I rundy zajmują aktualnie 11 miejsce w tabeli Orlen Ligi. W szampańskich nastrojach oczekują noworocznej zabawy, choć nie będzie ona długa, gdyż już w najbliższą środę, 4 stycznia o godz. 18, podejmują trzeci w tabeli wrocławski Impel.  
W I i II secie meczu z Budowlanymi Toruń – zespołem, który na parkiecie w hali KSZO zaprezentował się najsłabiej ze wszystkich goszczących w naszym mieście, ostrowczanki bardzo dobrze serwowały. Rywalki miały ogromne problemy w grze na przyjęciu. Odrzucone od siatki niewiele mogły zdziałać. Dość wspomnieć, że w inaugurującej spotkanie partii KSZO prowadził 3:0, 11:4, a później 19:9. Z kolei w II secie nasza drużyna uzyskała od stanu 9:5 sporą przewagę i przy stanie 20:14 praktycznie losy seta zostały przesądzone. Trener Vettori roszował składem, ale nie przynosiło to zmiany i na przerwę KSZO schodził przy prowadzeniu 2:0.
W ostatnim secie tylko na jego początku toczyła się w miarę wyrównana gra. Od stanu 6:4 podopieczne Dariusza Parkitnego znów uzyskały sporą przewagę, najpierw wynoszącą 15:7, a później 18:10. Co prawda Budowlane zmniejszyły straty, ale zwycięstwo ostrowczanek za trzy punkty nie było ani na moment zagrożone.

KSZO wygrał, gdyż torunianki popełniły w spotkaniu aż 31 błędów własnych przy jedynie 14 ostrowczanek. Wymusiła je zagrywka naszej drużyna, która posłała 11 asów serwisowych przy 4 Budowlanych. Torunianki zdobyły więcej punktów w grze blokiem – 3 przy 1 KSZO oraz w grze atakiem 33 pkt. przy 32 pkt. KSZO. Duża w tym zasługa Kanadyjki Pavan, która jeśli tylko otrzymała  dokładną piłkę kończyła ataki, zdobywając w spotkaniu największą liczbę punktów. W naszej ekipie na tytuł MVP w pełni zasłużyła Roksana Brzóska, która udanie atakowała zarówno ze skrzydła, jak i z drugiej linii, a także pewnie zagrywała.

Oto aktualna tabela po I rundzie:

tabel

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Siatkarki KSZO z pewnym zwycięstwem i w szampańskich nastrojach…

  • 30 grudnia 2016 at 21:55
    Permalink

    Braaaaaaaawoooooo dla KSZOOOOOOOOOOOOO Wszystkiego Naj Naj w Nowym Roku..

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *