Mirosław Baka i nowe brzmienie Wysockiego

W niedzielę 22 stycznia br. o 15.00 w sali kina ?Etiuda? będziemy mieli możliwość zobaczenia i posłuchania pochodzącego z Ostrowca Św. znakomitego aktora Mirosława Baki, który zaprezentuje się tym razem z Projektem Volodia.
Sprzedaż biletów w cenie 30 złotych od 9 stycznia w Miejskim Centrum Kultury (wejście od ulicy Polnej).
Tworzony przez pięciu wrocławskich muzyków, energetyczny zespół Projekt Volodia jest obecnie najbardziej znanym w kraju wykonawcą utworów Włodzimierza Wysockiego. Sprawcą powołania tego unikalnego projektu jest Janusz Kasprowicz – muzyk, aranżer, twórca i dyrektor pierwszego w Polsce cyklicznego festiwalu poświęconego twórczości W. Wysockiego ?Wołodia pod Szczelińcem?.
Wokalista i basista zaprosił do projektu muzyków współpracujących m.in. z Hanną Banaszak, Martyną Jakubowicz oraz grających na co dzień jazz, rock, blues. Pozwoliło to na stworzenie niepowtarzalnego, urozmaiconego materiału muzycznego, a raczej całego spektaklu, jakim niewątpliwe jest koncert grupy Projekt Volodia.
Wyszły zaskakujące aranże z gitarą elektryczną, banjo, basem, ukulele, perkusją i akordeonem. Z muzykami gościnnie wystąpi Mirosław Baka, której osoby w naszym mieście nie trzeba bliżej przestawiać, gdyż jest doskonale znany.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *