Rozmowy ze stoperem Cosmosu Nowotaniec. Maciej Stróżak przyjechał i wyjechał…

Piłkarze KP KSZO 1929 wznowili treningi i rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej.

W treningach uczestniczy 25 zawodników, którzy przeplatają zajęcia w siłowni z zajęciami na boisku.
Co prawda w pierwszych zajęciach nie uczestniczyli zmagający się z wirusem grypy Tomasza Persony i Jakuba Kapsy, ale obaj już są do dyspozycji trenera, Dariusza Pietrasiaka.
Uczestniczył za to stoper czwartoligowego Sokoła Nisko, Patryk Wilk. KSZO poszukuje na tę pozycję zawodnika, który mógłby zastąpić Dariusza Pietrasiaka, który chciałby się przede wszystkim skupić na jak najlepszym trenowaniu zespołu. Rozmowy przy obsadzie tej newralgicznej dla drużyny pozycji toczą się także z Ukraińcem, Wołodimyrem Pidwirnyjem, dotychczasowym stoperem Cosmosu Nowotaniec. Ten 27-letni piłkarz, wychowanek Karpat Lwów, mający za sobą występy w takich klubach ukraińskich, jak Enerhetyk Bursztyn, MFK Mikołajów, Zoria Horodysławice, FK Sambir, SKK Demnia, Widzew Łódź, niemieckim SV Blau-Weiss ’90 Neustadt oraz Błękitnych Raciąż, spodziewany jest w Ostrowcu już w najbliższą środę.
Nasi piłkarze cykl spotkań kontrolnych rozpoczną wcześniej, bo w najbliższą niedzielę, 22 stycznia, kiedy to o godz. 12.00 na boisku przy ulicy Kolejowej zmierzą się z Pilicą Nowe Miasto. To zespół występujący w radomskiej lidze okręgowej.
W sumie w okresie przygotowań do rundy wiosennej podopieczni trenera Dariusza Pietrasiaka rozegrają u siebie na boisku przy Kolejowej i na wyjazdach następujące spotkania kontrolne: 28 stycznia KSZO ? Avia Świdnik; 1 lutego KSZO ? Powiślanka Lipsko; 4 lutego Radomiak Radom ? KSZO; 8 lutego KSZO ? Kamienna Brody; 11 lutego KSZO ? Motor Lublin; 15 lutego Stal Stalowa Wola ? KSZO; 18 lutego KSZO ? Sokół Nisko; 18 lutego KSZO ? Wólczanka Wólka Pełkińska; 21 lutego KSZO ? Czarni Połaniec; 22 lutego KSZO ? Wisła Sandomierz; 25 lutego KSZO ? Wierna Małogoszcz; 28 lutego KSZO ? Zdrój Busko Zdrój. Niewykluczone, że KSZO zagra także z jednym z zagranicznych zespołów przebywających na zgrupowaniu w Kielcach, a stacjonujących w Hotelu Binkowski.  
W tym tygodniu na treningach spodziewany był od dłuższego czasu awizowany przez nas napastnik, 24-letni Maciej Stróżak z czwartoligowej Wisły Sandomierz. To były piłkarz Podbeskidzia Bielsko ? Biała, Wisły Kraków, Soły Oświęcim i Beskidu Andrychów. Niestety, przebywał w naszym klubie krótko, tylko na jednym treningu i wszystko wskazuje na to, że pozostanie w sandomierskiej Wiśle.
Na razie nic nie słyszymy o odejściach z KSZO. Jedynie Rafał Gil otrzymał zgodę na dwutygodniowe testy w Radomiaku Radom.
W naszym piłkarskim klubie nikt nie ukrywa, że czeka na wsparcie finansowe ze strony miasta i pierwsze transze z środków przeznaczonych na promocję gminy Ostrowiec poprzez sport. Klub z niektórymi zawodnikami musi renegocjować lub podpisać nowe kontrakty.
Jak się dowiedzieliśmy, do pracy w klubie powrócił były wiceprezes, Piotr Jurek. Będzie teraz pełnił funkcję pełnomocnika KP KSZO 1929 ds. marketingu i reklamy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *