Trener piłkarzy KP KSZO 1929 zainteresowany pozyskaniem trzech piłkarzy…

*KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski ? Pilica Nowe Miasto nad Pilicą 4:0 (1:0).
1:0 – Rafał Gil, 25 min.; 2:0 – Kamil Bełczowski, 70 min.; 3:0 – Piotr Ferens, 80 min.; 4:0 – Mateusz Mąka, 83 min. (z karnego).
KSZO (1. połowa): Wierzgacz ? Dominik Cheba, Wilk, Sołtykiewicz, Persona ? Gil, Podstolak, Burzyński, Mąka, Patryk Cheba ? Dziadowicz.
KSZO (2. połowa): Ogłaza ? Mężyk, Wilk, Sołtykiewicz, Niziołek ? Ferens, Bełczowski, Burzyński, Patryk Cheba, Mąka ? Łokieć.
W minioną niedzielę przygotowujący się do rundy wiosennej  piłkarze KP KSZO 1929 rozegrali swój pierwszy mecz kontrolny. Na boisku przy ulicy Kolejowej pokonali pewnie czwartoligową Pilicę Nowe Miasto 4:0. W naszym zespole z różnych względów, głownie zdrowotnych, nie mogli zagrać
Łukasz Jamróz, Michał Grunt, Paweł Czajkowski, Jakub Kapsa, Radosław Mikołajek, Klaudiusz Łatkowski, Michał Stachurski,  Mateusz Mianowany, Damian Nogaj. Na boisku pokazali się za to testowany w naszym klubie Patryk Wilk z Sokoła Nisko oraz Bartosz Ogłaza, 14-letni bramkarz drużyny młodzieżowej KP KSZO 1929.
Nasi piłkarze mieli przewagę, a niżej notowani goście koncentrowali się na grze defensywnej, rzadko przedostając się na nasze przedpole. Ostrowczanie objęli prowadzenie już po kwadransie gry, kiedy to ładnym strzałem zza linii 16 metrów popisał się powracający z testów w Radomiaku Radom Rafał Gil. Dominacja podopiecznych trenera Dariusza Pietrasiaka dała o sobie znać zwłaszcza w końcówce spotkania, kiedy to KP KSZO strzelił aż trzy gole, o dziwo, kiedy grał w składzie z młodymi piłkarzami. Najpierw celnymi strzałami popisali się Kamil Bełczowski i Piotr Ferens, a listę strzelców zamknął Mateusz Mąka, celnie egzekwując rzut karny.
Za piłkarzami kolejny więc tydzień przygotowań do rundy wiosennej. Trwają przymiarki do wzmocnienia naszej drużyny. Jak się okazało, Maciej Stróżak z Wisły Sandomierz trenował z zespołem tylko jeden dzień. Wszystko wskazuje na to, że pozostanie w tym IV ? ligowym zespole. Także awizowany przez nas tydzień temu Ukrainiec Wołodimyr Pidwirnyj, dotychczasowy stoper Cosmosu Nowotaniec, ostatecznie nie wyraził chęci gry w naszym klubie.
W tym tygodniu na treningach spodziewani są dwaj uzdolnieni piłkarze. Pierwszym z nich jest 22 ? letni, mierzący 186 cm wzrostu, napastnik, wychowanek bełchatowskiego GKS, Konrad Niedzielski ze Zjednoczonych Bełchatów, zespołu występującego w IV lidze łódzkiej. Drugim natomiast Dariusz Frankiewicz ? 30-letni zawodnik, wychowanek Lechii Sędziszów Małopolski, były gracz Igloopolu Dębica, Korony Kielce, Kolejarza Stróże, greckiego AÉ Dóxa Kranoúlas, Resovii, a ostatnio Siarki Tarnobrzeg. Nasz klub zainteresowany jest także pozyskaniem 32-letniego Ukraińca, Iwana Dykija, ostatnio występującego w Motorze Lublin, a byłego gracza takich klubów ukraińskich, jak Rawa Rawa Ruska, Hazowyk – ChHW Charków, FK Kulików, Ruch Winniki.
W najbliższą sobotę, 28 stycznia o godz. 12 KP KSZO 1929 zagra mecz sparingowy na własnym boisku przy ulicy Kolejowej z Avią Świdnik. Pierwszy mecz rundy wiosennej podopieczni trenera Dariusza Pietrasiaka rozegrają 4 marca z MKS Trzebinia Siersza. Warto dodać, że nasz klub pozyskał nowego sponsora. Została nim restauracja ?Nic Nowego?.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *