Ukradł auto, spowodował kolizję, próbował uciec

W dniu 18 stycznia 2017 r. dyżurny starachowickiej komendy policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o kolizji drogowej na jednej z ulic miasta.
-Zgłaszający dodał, że pojazd marki Daewoo, który najechał na tył jego auta, po tym zdarzeniu ruszył w kierunku Ostrowca Świętokrzyskiego -mówi kom. Kamil Tokarski, oficer prasowy KWP w Kielcach. Dyżurny informował policjantów i utrzymywał kontakt telefoniczny z pokrzywdzonym jadącym za sprawcą. W miejscowości Dąbrowa funkcjonariusze ?drogówki? zatrzymali kierującego daewoo. Okazał się nim 37-letni mieszkaniec gminy Nowa Słupia. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy i miał ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Podczas jego przeszukania policjanci znaleźli dwa dokumenty tożsamości, które zgłoszone były jako utracone.
Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ustalili, że auto kierowane przez 37-latka zostało przez niego skradzione znajomemu. Wartość strat pokrzywdzony oszacował na kwotę 1.500 zł.
37-latek usłyszał już zarzuty. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego. Teraz grozi mu kilkuletni pobyt w więzieniu, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *