Muzycy z Ukrainy z ?Perspektywach?

W piątek 27 stycznia br. do ostrowieckiego klubu ?Perspektywy? zawita zespół ?Gogodzy Gański?, to nowy projekt byłych członków ukraińskiej ?Perkałaby?.
Ich muzyka to tradycyjne huculskie melodie Karpat z domieszką reggae, ska, folku, muzyki klezmerskiej oraz punka. Początek godz.20, bramka dla zespołu 15 zł.
Niebywały, poruszający i energetyczny styl wokalisty Fedota połączony z huculskimi cymbałami, klezmerskim klarnetem, mocnym basem i perkusją wyznaczającą takt na ?dvisti dvacet?, tworzą razem huculpunk- kabaret. Koniecznie trzeba to usłyszeć i zobaczyć na żywo.
Muzycy przez 17 lat grali w jednym z najpopularniejszych ukraińskich zespołów – jakim jest Perkałaba. Odwiedzili z występami wiele krajów Europy, grając na największych festiwalach m.in. w Holandii, Austrii, Niemczech i we Francji. Obecnie muzycy Gogodzy Gański postanowili zaprezentować kulturę wschodniej Ukrainy w nowych ciekawych świeżych aranżacjach, oczywiście w oparciu o rodzimy folk karpacki. Zespół nagrał i wydał album, na którym znajduje się 13 piosenek.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *