Tajemnicza walizka w banku! Mieszkańcy ewakuowani! (zdjęcia)

W środę, tuż po godzinie 16, nieznany sprawca dostarczył do siedziby jednego z banków mieszczącego się na Osiedlu Ogrody w Ostrowcu Św. tajemniczy ładunek. Czujni pracownicy placówki o zdarzeniu poinformowali odpowiednie służby. Ewakuowano mieszkańców bloku, w którym znajduje się bank. Do późnych godzin wieczornych trwało oczekiwanie na oddział saperów z Rzeszowa.
– Nieznany mężczyzna zostawił w placówce bankowej walizkę z nieznaną zawartością – relacjonował komendant policji w Ostrowcu Św., Piotr Zalewski. -Ta walizka, z wyglądu pochodząca z lat czterdziestych, pięćdziesiątych minionego wieku, była przewiązana paskiem. Procedury są takie, że musimy poczekać na pirotechników z Rzeszowa.
Pomieszczenia zostały poddane wstępnemu rozpoznaniu, a służby nie wykluczają, że to po prostu głupi żart…
Dla ewakuowanych mieszkańców otwarta została PSP Nr 5, w której mogli liczyć na schronienie podczas akcji, gorące posiłki i wsparcie pracowników opieki społecznej. Na miejscu zdarzenia pojawili się m.in. prezydent i starosta. Saperzy po godz. 22.00 zabezpieczyli tajemniczą walizkę, a mieszkańcy wrócili do mieszkań.
IMG_1661IMG_1668IMG_1678IMG_1683IMG_1686IMG_1693IMG_1719IMG_1723

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_1709IMG_1697

 

 

 

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *