Był poszukiwany – okradał markety budowlane

Włoszczowscy policjanci zatrzymali 42-letniego mieszkańca powiatu kieleckiego podejrzanego o kradzieże w sklepach ogólnobudowlanych.
-Do tych przestępstw doszło w styczniu we Włoszczowie, Ostrowcu Świętokrzyskim i Starachowicach ?mówi kom. Kamil Tokarski, oficer prasowy KWP w Kielcach. Sprawca został zatrzymany na początku ubiegłego tygodnia na terenie Starachowic za kradzież w jednym ze sklepów ogólnobudowlanych we Włoszczowie. Łupem złodzieja padły przedmioty warte ponad 2.000 zł, m.in. siekiery i akcesoria samochodowe.
Jak ustali stróże prawa, 42-latek w dniu, kiedy został zatrzymany, zdążył dokonać dwóch kradzieży w sklepach budowlanych w Ostrowcu Świętokrzyskim i Starachowicach. Mężczyzna skradł: kleje, narzędzia, taśmy o łącznej wartości ponad 1.800 zł.
Przy okazji wyszło na jaw, że zatrzymany mieszkaniec powiatu kieleckiego poszukiwany jest przez sąd celem doprowadzenia do zakładu karnego.
Włoszczowscy policjanci zatrzymali także 43-letniego mieszkańca województwa śląskiego, który kupował od 42-latka skradzione przedmioty. Mundurowi odzyskali skradzione przedmioty, które trafią to prawowitych właścicieli.
Wobec 42-latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci dwumiesięcznego aresztu.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *