KSZO pożegnał Jana Szczepańskiego

Poczet sztandarowy KSZO, w skład którego weszli wiceprezes klubu ds. boksu Łukasz Dybiec, pięściarz Andrzej Kołton i sędzia Arkadiusz Binensztok, pożegnał z honorami na warszawskim Cmentarzu Wojskowym na Powązkach Jana Szczepańskiego, mistrza igrzysk olimpijskich z Monachium i byłego szkoleniowca ostrowieckiego klubu.
Msza żałobna odbyła się w katedrze warszawsko-praskiej pod wezwaniem św. Floriana. Uczestniczyli w niej m.in. były piłkarz Legii ks. prałat Bogusław Kowalski, krajowy duszpasterz sportowców ks. Edward Pleń oraz byli pięściarze – honorowy prezes Katolickiego Stowarzyszenia Sportowców ks. prałat Mirosław Mikulski i ks. prałat Stanisław Kuć. Mowy pożegnalne wygłosili sekretarz generalny Polskiego Komitetu Olimpijskiego Adam Krzesiński, mistrz olimpijski z Montrealu (1976) i brązowy z Moskwy (1980) Jerzy Rybicki oraz Tadeusz Jóźwik wójt gminy Lubochnia, w której urodził się mistrz Jan Szczepański.

Nad grobem Szczepańskiego pochyliły się liczne sztandary, a żołnierze Batalionu Reprezentacyjnego WP z dowództwa Garnizonu Warszawa oddali salwę honorową. W ostatnim czasie świat polskiego pięściarstwa pożegnał już takich mistrzów szermierki na pięści, jak Tadeusz Walasek, Jerzy Kulej, Zbigniew Pietrzykowski i Henryk Średnicki.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *