Kamil Zieliński nadal liderem kolarskiej grupy Domin Sport

Międzynarodowa Unia Kolarska przyznała licencję Continental Team świętokrzyskiej grupie kolarskiej Domin Sport.
Będzie to kontynuacja zespołu, który od kilku lat prowadzi Andrzej Domin, a której liderem jest ostrowczanin, Kamil Zieliński, Sportowiec 2015 Roku Ziemi Ostrowieckiej. W składzie grupy oprócz Kamila, który od dwóch lat reprezentuje biało – czerwone barwy w Tour de Pologne, pozostali Artur Detko, Jarosław Rębiewski oraz Patryk Kostecki. Wspomogą ich: dobrze radzący sobie w sprinterskich końcówkach Kacper Gronkiewicz, ósmy zawodnik ubiegłorocznych mistrzostw Polski ? Piotr Skarżyński oraz łączący szosę i MTB Adrian Kucharek. Zespół poprowadzą Andrzej Domin i Wojciech Pawlak.
-Bardzo się cieszę, że możemy kontynuować ściganie w sezonie 2017 ? mówi dyrektor sportowy grupy Domin, Andrzej Domin. – Także w tym roku postaramy się porządnie namieszać w polskim peletonie. Zapowiada się ciekawie. Do zespołu dobraliśmy trzech młodych i ambitnych zawodników, ale skład nie jest jeszcze zamknięty. Docelowo ma dołączyć jeszcze dwóch kolarzy, których nazwiska podamy w najbliższym czasie. Dziękuję wszystkim wspierającym nas partnerom, że są z nami i że dzięki nim możemy rozwijać grupę.
Podobnie jak w poprzednim sezonie, ekipa zostanie wyposażona w rowery Colnago CLX. Kolarze kończą właśnie pierwsze zgrupowanie, podczas którego trenowali w okolicach Polanicy, a ostatnie dni spędzili na torze kolarskim w Pruszkowie. W lutym polecą na obóz przygotowawczy w nieco cieplejsze strony. Domin Sport dołącza do listy UCI jako piąta polska zawodowa ekipa kolarska zarejestrowana na ten sezon.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *