Jechał całą jezdnią do Anglii…

W dniu 5 lutego 2017 r., ok. godz. 17, do koneckich policjantów zadzwonił 24-latek, który poinformował, że ujął nietrzeźwego kierującego.
-Po chwili w rejon stacji paliw w miejscowości Salata dojechali stróże prawa z Komisariatu Policji w Radoszycach ?mówi kom. Kamil tokarski z KWP w Kielcach. Funkcjonariusze ustalili, że 24?latek podróżował drogą krajową od Kielc w kierunku Łodzi. Podczas podróży zauważył jadącego w tym samym kierunku citroena z brytyjskimi tablicami rejestracyjnymi. Pojazd ten zwrócił jego uwagę, gdyż jechał całą szerokością drogi, kilkukrotnie zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu, a w pewnym momencie z trudem uniknął zderzenia z autem jadącym z przeciwka. W momencie, gdy kierujący francuskim pojazdem zatrzymał się w rejonie stacji paliw, 24?latek podbiegł do niego i zabrał mu kluczyki oraz poinformował policjantów o całym zdarzeniu.
Kierowcą osobowego citroena okazał się 54?letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego. Miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna przyznał się, że kierował autem i dodał, że jechał  do Wielkiej Brytanii. Mundurowi zatrzymali 54?latkowi prawo jazdy, a teraz jego sprawą zajmie się sąd. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności, wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz kara wysokiej grzywny.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *