Mecz pięściarski Polska – Białoruś w Ostrowcu!

Zapowiadaliśmy już siatkarskie emocje w hali ostrowieckiej podczas lipcowego World Grand Prix, ale znacznie wcześniej, bo 3 marca na naszym obiekcie rozegrane zostaną inne zawody międzynarodowe.
Na ten dzień bowiem Polski Związek Bokserski zaplanował rozegranie na ringu w Ostrowcu Świętokrzyskim międzypaństwowego meczu Polska ? Białoruś. Bilety na to spotkanie będzie można nabywać już od przyszłego poniedziałku w miejscach wyszczególnionych na plakatach.
Jak informuje nas wiceprezes KSZO ds. boksu Łukasz Dybiec, będzie to pierwszy taki mecz z udziałem kadry narodowej w ramach ?Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego?, czyli cyklu meczów, organizowanych przez Polski Związek Bokserski. 26 maja w Kielcach Polska zmierzy się z Rosją.
W meczu Polska ? Białoruś zaprezentują się pięściarze w dziesięciu kategoriach wagowych. Zapowiada się widowisko sportowe na wysokim poziomie.
Pięściarska reprezentacja Polski przyjedzie do Ostrowca pod wodzą nowego szkoleniowca, Karola Chabrosa, byłego prezesa i trenera Skorpionu Szczecin. Karol Chabros wygrał konkurs i na stanowisko trenera kadry narodowej zastąpił Zbigniewa Raubo. Co ciekawe, nowy trener ma 34 lata. Posiada uprawnienia trenera I klasy, jest absolwentem US Instytutu Kultury Fizycznej w Szczecinie, nauczycielem w Centrum Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie oraz posiadaczem wszystkich najwyższych możliwych certyfikatów AIBA.
Przed meczem w Ostrowcu kadra polskich pięściarzy wystąpi na turniejach w Debreczynie i Sofii. Trener Chabros podał już skład na turniej na Węgrzech, który rozpoczyna się w tym tygodniu. W biało ?czerwonych barwach wystąpią tam Jakub Słomiński (49 kg), Maciej Jóźwik (52 kg), Adrian Kowal (56 kg), Karol Łapawa (60 kg), Mateusz Polski (64 kg), Kamil Holka (69 kg),  Szymon Hamerski (75 kg), Mateusz Goiński (81 kg), Igor Jakubowski (91 kg), Kamil Bodzioch (+91kg).  Na Węgrzech zaboksują również trzy panie w wagach olimpijskich – Sandra Drabik (51 kg), Aneta Rygielska (60 kg) i Elżbieta Wójcik (75 kg).

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *