Dzielnicowy uratował kobietę z pożaru

W dniu 6 lutego 2017 r., ok. godz. 18, w Ćmielowie, st. sierż. Łukasz Bukała, funkcjonariusz na co dzień pełniący służbę jako dzielnicowy w Komisariacie IV Policji w Kielcach, będący na urlopie, uratował kobietę z pożaru.
ćmielów-pożar-kp psp ostrowiec-St. sierż. Łukasz Bukała, gdy został poinformowany, że w jednym z domów znajdujących się nieopodal doszło do pożaru, szybko ruszył na ratunek ?mówi kom. Ewa Libuda, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Do środka płonącego budynku, prawdopodobnie do swojej właścicielki,  próbował dostać się również pies. Policjant odciągnął zwierzę i sam usiłował wejść do budynku przez główne wejście. Jednak zbyt duży ogień i żar uniemożliwiał mu to. Dlatego funkcjonariusz szybko dobiegł do okna, za którym widział kobietę i wybił w nim szybę. St. sierż. Łukasz Bukała dotarł do 66-latki i wyciągnął ją tą samą drogą, którą dostał się do wnętrza płonącego budynku.
Na miejsce przyjechały służby ratunkowe. Strażacy ugasili pożar, a 66-latką zajęła się załoga karetki pogotowia, która zabrała ją z poparzeniami do szpitala. Jak ustalili funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, kobieta miała problemy z poruszaniem się i prawdopodobnie nie była w stanie opuścić domu o własnych siłach. Bezpieczny jest również jej zwierzak.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Dzielnicowy uratował kobietę z pożaru

  • 08/02/2017 at 14:39
    Permalink

    Brawo za postawę. Więcej takich Policjantow jak ten pan Łukasz.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *