Julia Szafrańska najlepsza w Dębicy. 15 medali mistrzostw Bobrów

Ponad 600 młodych zawodników, w tym także z KSZO, przez dwa dni rywalizowało na dębickim basenie w ramach Zimowych Mistrzostw Międzyszkolnego Klubu Pływackiego Bobry Dębica.
Są to jedne z ważniejszych zawodów w kalendarzu rozpoczynającego się, w nowym roku, sezonu pływackiego. Do Dębicy przyjechała prawdziwa klubowa śmietanka z całej Polski oraz Słowacji. Na starcie można było zobaczyć pływaków oraz trenerów z klubów oświęcimskich, krakowskich, warszawskich, jak również z Zakopanego, Katowic, Mielca, Stalowej Woli, Rzeszowa czy Buska Zdroju. Zawody pływackie, których organizatorem jesteśmy my wraz z MOSiR i miastem Dębica patronat nad zawodami sprawuje od lat Burmistrz m. Dębica przyciągają na start utytułowanych zawodników na arenie krajowej jak również międzynarodowej. Pływacy wystartowali w ponad 30 konkurencjach podzielonych na kategorie wiekowe. W zawodach nie mogło również zabraknąć licznego grona zawodników reprezentujących dębickie kluby pływackie.
Zawody w Dębicy odbywały się w dwóch podstawowych kategoriach wiekowych: 14-15 lat (startowali: Aleksandra Banaczkowska i Jakub Wilk) oraz 16 lat (startowali: Mateusz Rogoziński, Julia Szafrańska, Karolina Wicha). Nasi zawodnicy startowali w 9 finałach i poprawili 9 rekordów życiowych. Przywieźli do Ostrowca 8 złotych, 4 srebrne i 3 brązowe medale, zajmując w klasyfikacji medalowej 4 miejsce.
Najlepsza zawodniczką zawodów, według klasyfikacji punktowej, została w grupie do lat 16 Julia Szafrańska, a na 3 pozycji wśród najlepszych w grupie 14-15 lat uplasowała się Aleksandra Banaczkowska. W tej grupie Jakub Wilk był czwarty.
Julia Szafrańska wygrała wyścig na 400 m st. dow. i był trzecia na 200 m st. dow. Aleksandra Banaczkowska była pierwsza na 50 m st. kl., 100 m st. kl, 200 m st. kl., 100 m st. zm. I druga na 200 m st. zm. Karolina Wicha zajęła pierwsze miejsce na 100 m st. mot. i drugie na 100 m st. dow. Jakub Wilk plasował się na pierwszych miejscach w wyścigach na 50 i 100 m st. dow. Był także trzeci na 200 m st. dow. Z kolei Mateusz Rogoziński był dwukrotnie trzeci na 200 i 400 m st. dow.       

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *