Wiemy w jakim składzie wystąpią polscy pięściarze przeciwko Białorusi

3 marca, o godz. 16.30, na ringu w ostrowieckiej hali Polski Związek Bokserski zaplanował rozegranie międzypaństwowego, pięściarskiego meczu Polska ? Białoruś. Sprzedano już kilkaset biletów. Praktycznie tych najtańszych, w cenie jedynych 10 zł, już nie ma. Wejściówki na mecz można nabywać w hali KSZO, Pływalni Rawszczyzna, sklepach sportowych Active Zone, Centrum Sport i Hi-Sport.

Mecz zostanie rozegrany w ramach nowego projektu Polskiego Związku Bokserskiego pt. ?Światowa Konfrontacja Boksu Olimpijskiego?. W pięściarskiej centrali liczą na to, że rozgrywane mecze z silnymi, europejskimi zespołami okażą się nie tylko sportowym, ale i medialnym sukcesem. Co ciekawe, podczas posiedzenia Zarządu Polskiego Związku Bokserskiego w Warszawie podjęto uchwałę o powołaniu Ogólnopolskiego Dnia Boksu Olimpijskiego! Co to oznacza dla fanów tej pięknej dyscypliny? 10 czerwca, tego jak i każdego następnego roku we wszystkich klubach pięściarskich związanych z Polskim Związkiem Bokserskim odbędzie się szereg imprez towarzyszących, służących propagowaniu boksu. Jaka będzie skala tego wydarzenia? Działacze mówią, że olbrzymia, tym bardziej, że w Polsce funkcjonuje 200 klubów pięściarskich.
Trener reprezentacji Polski, Karol Chabros podkreśla, że podczas gal bokserskich z serii Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego Polskę, także w Ostrowcu Świętokrzyskim, reprezentować będą najlepsi z najlepszych. Nie będzie kompromisów. Szkoleniowiec cieszy się, bo ze zgrupowań kadry zadowoleni wracają wszyscy zawodnicy. Dlatego spodziewa się pięknych spektakli pięściarskich, przypominając o ostrowieckim meczu Polska ? Białoruś. Przed meczem z Białorusią nasi pięściarze wezmą udział w międzynarodowym turnieju w Sofii.
My już dziś wiemy, w jakim składzie przyjedzie do naszego miasta reprezentacja Polski. W wadze do 49 kg wystąpi Jakub Słomiński, w wadze do 52 kg Maciej Jóźwik, w wadze do 56 kg Adrian Kowal lub Jarosław Iwanow, w wadze do 60 kg Radomir Obruśniak, w wadze do 64 kg Mateusz Polski, w wadze do 69 kg Damian Kiwior, w wadze do 75 kg Bartosz Gołębiewski i Daniel Adamiec, w wadze do 81 kg Arkadiusz Szwedowicz i Mateusz Goiński, w wadze do 91 kg Igor Jakubowski, a wadze +91 kg Kamil Bodzioch.
Mecz Polska – Białoruś jest sporą promocją Ostrowca Świętokrzyskiego. Białorusini stanowią absolutnie europejską czołówkę. Wart więc na to spotkanie wybrać się całymi rodzinami, tym bardziej, że to ważne wydarzenie dla ostrowieckiego i świętokrzyskiego nie tylko boksu, ale sportu w ogóle. Przypomnijmy, że reprezentacja Polski zmierzy się 21 kwietnia z Niemcami, 26 maja w Kielcach z Rosją. 22 września odbędzie się mecz Polska ? Irlandia, a 27 października Polska ? Turcja. Najprawdopodobniej transmisje z meczów prowadzić będzie TVP Sport.
Przed meczem odbędą się jeszcze co najmniej dwie konferencje prasowe wraz z oficjalnym ważeniem zawodników i pokazowym treningiem, które odbędą się w Galerii Ostrowiec. To dobry pomysł, bo widać, że KSZO chce wyjść z ofertą do kibiców, a nie zamykać się nawet w najpiękniejszej hali i salach treningowych. KSZO, jako klub, ma spore doświadczenie, bo przecież współorganizował już dwie, duże gale boksu zawodowego. Jesteśmy przekonani, że i 3 marca na  mecz Polska ? Białoruś przyjdzie równie dużo kibiców. Zresztą, zakłady pracy już zamawiają na to widowisko bilety. Przed meczem, na który kibiców dowozić będą specjalne autobusy, w walkach sparingowych i pokazowych wystąpi także dwóch pięściarzy KSZO: Albert Orzeł i Andrzej Kołton.

polska białoruś

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *