Ania Loranty śpiewa Edith Piaf

W Hotelu Polskim w Krakowie odbył się noworoczny koncert, podczas którego wystąpili Laureaci VIII Edycji Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Francuskiej Grand Prix Edith Piaf 2016.
Ania Loranty PrasaKoncert dla miłośników muzyki francuskiej zorganizowało Towarzystwo Przyjaźni Polsko – Francuskiej.
Przed licznie zebraną krakowską publicznością wystąpili laureaci festiwalu, a wśród nich ostrowczanka Ania Loranty, która śpiewała ?Hymn a l?amour?,  ?Milord?, ?Saus le ciel de Paris? i ?J?aiq?a l?regarder?. Były to piosenki z repertuaru Edith Piaf, za wykonanie których Ania była nagrodzona na XXIII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Radziejowie i VIII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Francuskiej Grand Prix Edith Piaf w Krakowie.
– Zostałam zaproszona do udziału w koncercie, w którym liczą się nie tylko walory głosowe, ale przede wszystkim interpretacja i przekaz- mówi Ania Loranty. Piosenki tej wielkiej głosem wokalistki są bardzo trudne. Edit Piaf była piosenkarką niepowtarzalną i jedyną w swoim rodzaju. Ciężko więc znaleźć sposób na wykonywanie jej repertuaru, aby oddać klimat i jednocześnie zaśpiewać w świeżej odsłonie. Cieszę się, że zostałam zaproszona na ten koncert. Chociaż kocham jazz, to staram się nie ograniczać do jednego nurtu muzycznego. Dlatego będę sięgać również po piosenki francuskie, aktorskie, poetyckie i szeroko rozumiane piosenki artystyczne.
Ania Loranty jest uczennicą drugiej klasy Liceum Ogólnokształcącego numer II w Ostrowcu. Od lat pobiera ona lekcje śpiewu u Ryszarda Góry w Ognisku Pracy Pozaszkolnej, który przygotował ją i do tego koncertu, wspólnie Anną Nowicką, nauczycielką języka francuskiego w II LO.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *