Z policyjnych raportów

Nie zostawiaj telefonu

W dniu 25 lutego 2017 r., w godz. 15.30 -16, w sklepie przy ul. 11 Listopada w Ostrowcu Świętokrzyskim, nieznany sprawca skradł telefon komórkowy. Złodziej wykorzystując chwilową nieuwagę 27-latki, która pozostawiła go na jednej z półek sprzedażowych. Wartość tej komórki to 1.000 zł.
Sprytny jak lis
W dniach 18 -25 lutego 2017 r., w miejscowości Żerniki gmina Baćkowice, nieznany sprawca wykonał podkop, po czym dostał się do blaszanej hali. Cały ten wysiłek złodziej podjął po to, by ukraść wałek przekaźnika mocy od prasy rolniczej o wartości ok. 5.000 zł.
Stracił właściciel myjni
W dniu 25 lutego 2017 r., w godz. 2.20 -2.25, w Karczmie Miłkowskiej, gm. Kunów, dwaj nieznani sprawcy dokonali kradzieży na terenie stacji myjni bezdotykowej. Poruszający się samochodem osobowym marki Audi, działając wspólnie i w porozumieniu, podważyli drzwiczki, a następnie wyłamali rygle dwóch szafek sterowniczych. Z ich wnętrza zabrali bilon o łącznej wartości ok. 3.256 zł.
Duże straty w Ćmielowie
W dniach 22 -24 lutego 2017 r., w Ćmielowie, nieznani sprawcy włamali się do garażu poprzez podważenie rozsuwanych drzwi, a stamtąd dostali się do nowo budowanego domu jednorodzinnego. Skradli nowy sprzęt gospodarstwa domowego: pralkę automatyczną, indukcyjną płytę grzewczą, zmywarkę, wkrętarkę, szlifierkę, przedłużacz bębnowy elektryczny, skrzynkę z narzędziami, 20 kontaktów elektrycznych, 3 kable z ładowarkami, siekierę oraz deskę klozetową. Łączna wartość strat wyniosła 6.224 zł.
Oszust zarobił na wakacje
W dniu 24 lutego 2017 r., ok. godz. godz. 13, w Ostrowcu Świętokrzyskim na os. Słonecznym, na telefon stacjonarny 82-layki zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Telefon odebrała jej opiekunka.
-Podając stopień, imię i nazwisko oraz numer legitymacji służbowej, oszust pod pretekstem czynności operacyjnych, wykonywanych w sprawie oszustw dokonywanych przez hakerów komputerowych, polecił kobiecie przelać pieniądze w kwocie 18.200 zł na podane konto, a kwotę 10 tys. zł na inne konto ?mówi kom. Ewa Libuda, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim.. Pokrzywdzona udała się do swojego banku, gdzie zgodnie z poleceniem sprawcy przelała obie kwoty na wskazane konta.
Kiedy opiekunka opowiedziała o tym córce kobiety, którą się opiekuje, od razu stało się jasne, ze jest to oszustwo. Obie kobiety niezwłocznie udały się jeszcze raz do banku, aby zablokować przepływ pieniędzy. Otrzymały informację, ze przelew kwoty 10 tys. zł bank jest w stanie zablokować, natomiast przelewu na inne konto w kwocie 18.200 zł już nie. Kwota ta została już przelana do Grecji, gdzie została podjęta z konta.
Bolesne gapowe
W dniu 23 lutego 2017 r., o godz. 16.35, w Przybysławicach 20-letnia kierująca samochodem Mitsubishi Colt wyjeżdżając z drogi podporządkowanej na drogę główną K79, zderzyła się z pojazdem marki VW Passat kierowanym przez  32-katka. Oboje kierujący byli trzeźwi. Prowadząca mitsubishi oraz pasażer trafili do szpitala.
Nietrzeźwy pieszy przed saabem
W dniu 23 lutego 2017 r., o godz. 20, w Ćmielowie na ul. Sandomierskiej, 33-letni kierujący pojazdem marki Saab na prostym odcinku drogi, potrącił przechodzącego w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych 39-latka. O ile kierujący autem był trzeźwy, to pieszy miał w organizmie aż 2,2 promila. Nietrzeźwy pieszy trafił do szpitala.
Nagły pies
W dniu 22 lutego 2017 r., o godz. 6.10, w Ujeździe, 23-letni kierujący samochodem osobowym marki VW Bora (trzeźwy), chcąc ominąć psa, który nagle wbiegł na jezdnię, zjechał na przeciwny pas ruchu, a następnie na pobocze i uderzył w drzewo. Kierujący po zdarzeniu został zabrany do szpitala.
Nie wiem, czy moja rada przypadnie wszystkim do gustu, ale rozwiązanie, jakie wybiera wielu kierowców, będących w takich sytuacjach, polegające na gwałtownym omijaniu przeszkód tego typu, jest złe. Mając ABS należy ostro zahamować i nie wykonywać nagłych manewrów skrętu. Skutek takich zachowań jest zazwyczaj opłakany. Pamiętajmy, że to przód auta jest wyposażony w strefy zgniotu, poduszki powietrzne i silnik, każde zaś uderzenie bokiem w przeszkodę to prawie pewna zguba. Nie mówiąc już o skutkach, jakie niesie ze sobą wpadnięcie w poślizg czy dachowanie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *