Czy piłkarze KP KSZO 1929 awansują do II ligi?

W najbliższą sobotę, 4 marca o godz. 14.00, jeśli tylko pozwoli aura, piłkarze KP KSZO meczem z MKS Trzebinia/Siersza zainaugurują rundę wiosenną.
Wydaje się, że przy tej ilości jednostek treningowych i spotkań kontrolnych są dobrze przygotowani do sezonu. Obaj nasi szkoleniowcy ? Dariusz Peitrasiak i Krystian Kanarski podkreślają, że jakość tych przygotowań zweryfikuje boiskowa rzeczywistość. Co prawda zespół nie oszczędziły kontuzja Damiana Nogaja i choroba Jakuba Kapsy, ale pozostali są zwarci i gotowi do gry. Jak wypadnie nasza drużyna? Czy zdoła awansować do II ligi i spełnić marzenia kibiców? Nie będzie to łatwe, bo klub do krezusów finansowych nie należy, a i rywale z Rzeszowa i Krakowa na pewno nie złożą broni?
Ostatnie sparingi?
W minioną środę nasi piłkarze ponieśli pierwszą porażkę na własnym terenie w okresie przygotowawczym. Ulegli Wiśle Sandomierz 1:2 (1:1), a honorowe trafienie dla gospodarzy zanotował Kamil Bełczowski. W 40. minucie urazu nabawił się Łukasz Jamróz i od tamtego momentu ostrowczanie grali w dziesięciu.
*KP KSZO 1929 Ostrowiec Św. ? Wisła Sandomierz 1:2 (1:1).
KSZO: Wierzgacz – Mężyk (30.Dominik Cheba), Sołtykiewicz (30.Podstolak), Niziołek (30.Łatkowski), Persona ? Bełczowski (30.Burzyński), Czajkowski (30.Mianowany), Woźniak, Dobkowski, Niedbała – Dziadowicz (30.Jamróz).
Ostrowczanie dwa i ostatnie już sparingi rozegrali za to w sobotę przy ulicy Kolejowej. Ostatnie, bo zaplanowany na środę mecz kontrolny ze Zdrojem Busko Zdrój został odwołany. W sobotę, najpierw na bocznym boisku trawiastym ulegli ligowemu rywalowi ? Wiernej Małogoszcz 0:1 (0:1) po bramce byłego stopera KSZO, Marcina Grunta, a dwie godziny później zremisowali z grającą w mazowieckiej klasie okręgowej, Polonią Iłża 2:2 (0:1). To drugie spotkanie grano systemem 2×40 minut i wystąpili w nim dwaj nasi trenerzy ? Dariusz Pietrasiak i Krystian Kanarski.
*KP KSZO 1929 Ostrowiec Św. ? Wierna Małogoszcz 0:1 (0:1).
0:1 – Marcin Grunt, 18 min.
KSZO: Wierzgacz ? Stachurski, Łatkowski, D. Cheba, Persona ? Ferens, Czajkowski, Mianowany, Mężyk, Dobkowski ? Gil. Po przerwie zagrali także: Sołtykiewicz, Bełczowski, Dziadowicz
*KP KSZO 1929 Ostrowiec Św. ? Polonia Iłża 2:2 (0:1)
0:1 – Kamil Sołtykiewicz, 35 min. (gol samobójczy); 1:1 – Patryk Cheba, 48 min.; 1:2 ? 51 min.; 2:2 – Kamil Bełczowski, 78 min.
KSZO: Krupa ? Sołtykiewicz, Pietrasiak, Niziołek ? Ferens, Burzyński, Czajkowski, P.Cheba, Bełczowski – Kanarski, Dziadowicz. Grali także: Niedbała, Król.
Całe Świętokrzyski trzyma kciuki za naszych piłkarzy
Po meczu z Wierną, zarówno były nasz gracz, a dziś stoper Wiernej Marcin Grunt, jak i trener przyjezdnych Krzysztof Lniany podkreślali, że za awans KSZO do II ligi trzymają kciuki.
-Myślę, że o awans do II ligi w naszej grupie bić się będą cztery zespoły ? Stal i Resovia Rzeszów, Garbarnia Kraków i oczywiście nasz KSZO ? mówi Marcin Grunt. ?Motor chyba ma już za dużą stratę do odrobienia. Grę KSZO będą tak samo przeżywał, jak wszyscy ostrowieccy fani futbolu. Rok temu, kiedy jeszcze występowałem w jedenastce KSZO, pogubiliśmy sporo punktów na własnym boisku. Myślę, że jeśli chłopcy będą teraz wygrywać przy Świętokrzyskiej, to powinni awansować.
-KSZO, to firma, w sobotę graliśmy na świetnie przygotowanej, trawiastej murawie i mój klub może tylko za to podziękować ? mówi Krzysztof Lniany. ?Życzę ostrowieckiej jedenastce udanej rundy i awansu. Szkoda, by tak piękne obiekty służyły jedynie trzecioligowemu klubowi. II liga, to dla Ostrowca minimum. Mam nadzieję, że Dariusz Pietrasiak będzie kontynuował pracę Tadeusza Krawca i zaprowadzi zespół tam, gdzie jego miejsce.
Ubyli, przybyli
W sezonie przygotowawczym naszą drużynę zasilił jeden piłkarz. Najprawdopodobniej barwy klubowe zmieni z kolei dwóch zawodników.
Nowym zawodnikiem KP KSZO 1929 został Michał Dobkowski. Pomyślnie przeszedł testy w ostrowieckiej jedenastce, a w meczu sparingowym w Stalowej Woli zdobył dla ostrowieckiej drużyny gola. 23-letni gracz podpisał z naszym klubem umowę do 30 czerwca br. Jest wychowankiem Agrykoli Warszawa, byłym zawodnikiem Polonii Warszawa, Ursusu Warszawa, GKP Targówek, KS Konstancin, a ostatnio Stali Stalowa Wola. Jest środkowym pomocnikiem. Mierzy 177 cm wzrostu, waży 70 kg.
Wszystko wskazuje na to, że Mateusz Mąka przeniesie się do Kamiennej Brody, a Mateusz Madej do Zdroju Busko Zdrój.
Martwią kontuzje?
Jedyne, co nas martwi, to groźna kontuzja Damiana Nogaja. Badania potwierdziły, że naszemu skrzydłowemu przytrafiła się kontuzja wiązadeł pobocznego i krzyżowego. Wszystko wskazuje, że w rundzie wiosennej niestety nie zagra. Na uraz kolana narzeka także Michał Grunt. Natomiast kontuzja barku Dominika Cheby nie była groźna. Nasz piłkarz normalnie trenuje i gra.
Sprzedaż biletów i karnetów
Od wtorku, 28 lutego, w sprzedaży są dostępne karnety na mecze KP KSZO 1929  w rundzie wiosennej. Cena karnetu w wysokości 80 zł obejmuje dziewięć meczów ligowych oraz ewentualne mecze Okręgowego Pucharu Polski rozgrywane w Ostrowcu Św.
Karnety są dostępne w kasie klubowej przy ul. Świętokrzyskiej 11 w godz. 10-15 oraz w sklepie KSZO ?F1 Fan Store? przy ul. Kościelnej 12 w godz. 10-17.
Bilety na sobotni mecz KP KSZO 1929 ? MKS Trzebinia Siersza będą dostępne od piątku, 3 marca. Cena biletu 10 zł. Bilet będzie można nabywać kasie klubowej przy ul. Świętokrzyskiej 11 w godz. 10-15 oraz w sklepie KSZO ?F1 Fan Store? przy ul. Kościelnej 12 w godz. 10-17. W dniu meczu bilety będą dostępne na dwie godziny przed meczem w kasach klubowych.
Zgodnie z wymogami ustawy o imprezach masowych osoby nabywające karnety oraz bilety będą musiały mieć ze sobą dowód tożsamości wraz z numerem PESEL.
Od rundy wiosennej sezonu 2016/2017 wstęp wolny będzie przysługiwał dzieciom do 12 roku życia (za okazaniem dokumentu tożsamości) oraz inwalidom o znacznym stopniu niepełnosprawności (dawna I grupa) ? za okazaniem legitymacji. Należny pobrać bilet bezpłatny. Karnety nie będą wydawane dzieciom do 12 roku życia.
Kiedy rozgrywki Pucharu Polski na szczeblu okręgu?
W siedzibie ŚZPN dokonano losowania par ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu województwa świętokrzyskiego. Los skojarzył podopiecznych trenera Dariusza Pietrasiaka z IV-ligowym ŁKS-em Łagów. Mecz odbędzie się w Łagowie 4 lub 12 kwietnia. Jeśli naszemu zespołowi uda się pokonać ŁKS to na drodze do finału stanie mu zwycięzca meczu Olimpia/Pogoń Staszów ? TS 1946 Nida Pińczów. W półfinale to KP KSZO 1929 będzie gospodarzem zawodów. Mecz zaplanowano na 10 lub 17 maja. Po drugiej stronie pucharowej drabinki znalazły się pary GKS Nowiny i Korona II Kielce S.A. oraz Łysica Bodzentyn i MKS Zdrój Busko-Zdrój.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *